Mesleğimizi fedakarlıklarla icra ediyoruz

14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında Hitit üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde program düzenlendi.

Güncel 14.03.2014, 23:07 15.03.2014, 02:44
843
Mesleğimizi fedakarlıklarla icra ediyoruz

14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında Hitit üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde program düzenlendi.

Programa Vali Yardımcıları Sait Topoğlu, Fikret Zaman, Çorum İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Hüseyin Göksal, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Turgay Happani, Halk Sağlığı Müdür Vekili Dr. H.Engin Değirmenci, Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Özlem Terzi, Tıp Fakültesi Dekanı Doç.Dr. Şebnem Gülen ve sağlık çalışanları katıldı.

Programın açış konuşmasını yapan Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Turgay Happani, 7/24 hizmet veren bir mesleğin üyeleri olduklarını ve kutsal bir mesleği icra ettiklerini ifade ederek, zor şartlarda çalıştıklarının tüm sağlık çalışanlarının farkında olduğunu ve büyük fedakarlıklarla mesleklerini icra ettiklerini kaydetti.

Son yıllarda sağlık alanında büyük gelişmeler olduğunu ve ülkenin en büyük ve modern hastanelerinden birinin temelinin Çorum’da atıldığını belirten Happani, Çorum’un sağlık konusunda bölgede marka haline geleceğini anlattı.

Halk Sağlığı Müdür vekili Engin Değirmenci de konuşmasında insanı yaşatmayı, acısını azaltmayı, insanlığa sağlıklı bir yaşam sunmayı ilke edinen sağlık çalışanlarının etkin ve kaliteli sağlık sisteminin temel direği olduğunu kaydetti.

Sağlıklı bir dünyada yaşamak, ulaşılabilir ve kaliteli bir sağlık hizmeti almanın bütün insanlığın özlemi olduğunu belirten İl Sağlık Müdür Vekili Hüseyin Göksal, gelişmişliğin en önemli göstergelerinden birinin sağlık olduğunu, insanın sağlık çalışanı olabilmesi için yüreğinin, sevgilerin en güzeli, en anlamlısı olan insan sevgisiyle dolu olması gerektiğini vurguladı.

Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Doç.Dr. Şebnem Gülen de eğitim kadrosu açısından giderek güçlenen bir fakülte olduklarını ve öğrencileri Çorum’da başlatmak için çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Gülen, insan ve toplum sağlığını hedef alan insanı duyguları ön planda tutan doktorlar yetiştirmek istediklerini ifade etti.

Son olarak kürsüye gelen Vali Yardımcısı Sait Topoğlu ise konuşmasında sağlık hizmetinin zor bir meslek olduğunu ve hata kabul etmediğini anlattı. Sağlık çalışanlarının kolay yetişmediğini belirten Topoğlu, tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı’nı kutladı.

Yapılan konuşmalardan sonra Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji anabilim Dalı Başkanı Doç.Dr.Ayşegül Taylan Özkan tarafından “Bitler ve Mitler” konulu sunum yapıldı.
(Erkan BAYATLI)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 30 Kasım 2020
İmsak 06:06
Güneş 07:36
Öğle 12:34
İkindi 15:00
Akşam 17:21
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@