Mescid-i Aksa için Çorum’da kitlesel eylem

Mescid-i Aksa’nın avlusunda 3 Filistinli gencin İsrail askerleri tarafından kurşun yağmuruna tutularak şehit edilmesi tüm Türkiye’de olduğu gibi Çorum’da da bir eylemle protesto edilecek.

Güncel 21.07.2017, 01:46
686
Mescid-i Aksa için Çorum’da kitlesel eylem

Anadolu Gençlik Derneği ve İHH Çorum Şubesi öncülüğünde İsrail askerlerinin zulmüne karşı bugün Çorum’da siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum örgütlerinin katılımıyla bir eylem yapılacak.

İsrailli asker ve polislerin son yıllarda özellikle sivillere yönelik saldırılarını artırdığı, bir taraftan Gazze’ye yönelik abluka ve kuşatmayı sürdüren İsrail’in diğer taraftan Kudüs’te yaşayan Filistinlilere ve Mescid-i Aksa’da ibadetlerini yerine getiren Müslümanlara yönelik baskı ve yıldırma politikalarını da uygulamaya devam ettiği belirtildi.

1967 yılından beri defalarca Mescid-i Aksa’da Cuma namazı kılınmasını engelleyen İsrail’in, Mescid’in tamamen ibadete kapatılması için çalışmalarını sürdürdüğü belirtilen açıklamada Mescid-i Aksa’nın hemen bugün yeniden ibadete açılması ve özgürce namaz kılınabilmesi için tüm İslam ülkelerini, vicdan ve adalet sahibi tüm Filistin dostlarını, fikir adamlarını ve siyasiler bugün Cuma namazı sonrası 13.30’da Hürriyet Meydanı’nda yapılacak eyleme davet edildi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
11°
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@