Meryem Hamal toprağa verildi

Almanya'da bulunan Hasan Hamal ve Bediha Türkmen'in anneleri Meryem Hamal (Oma) dün gözyaşları içerisinde toprağa verildi.

Meryem Hamal toprağa verildi

Almanya'da bulunan Hasan Hamal ve Bediha Türkmen'in anneleri Meryem Hamal (Oma) dün gözyaşları içerisinde toprağa verildi.

12 Mart 2015 Perşembe 01:20
Meryem Hamal toprağa verildi
Merhum Rıza Hamal'ın eşi, Cafer Türkmen'in kayınvalidesi, Yayla Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hacı Odabaş'ın da aile büyüğü olan Meryem Hamal, Almanya'nın Neuss şehrinde hayatını kaybetmişti. Hamal'ın cenazesi, uçakla Türkiye'ye getirildikten sonra Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Çorum Şubesi morguna konuldu. Dün hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Morgu’ndan alınan cenaze için vakıf başkanı Nurettin Aksoy Dede öncülüğünde dua okunup helallik istendi.
Merhumenin cenazesi daha sonra Merkez Çanakçı Köyü'ne götürülerek köy mezarlığında toprağa verildi.
Cenaze törenine; Mahalli İdareler Müdürü Nihat Özarslan, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Yusuf Şahinbaş, Ticaret Borsası Başkanı Ali Bektaş, CHP Milletvekili Aday Adayları; Ulaş Yıldırım, Turgut İlgü, Cengiz Atlas, Merkez Partisi İl Başkanı Eralp Armakan, Halkın Yükseliş Partisi Merkez İlçe Başkanı Haydar Çifçi, HYP İl Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Savaş, Yayla Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hacı Odabaş, Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili, Kasaplar ve Celepler Odası Başkanı Recep Gür, ÇESOB Yönetim Kurulu Üyesi, Oto Tamirciler Odası Başkanı Necmettin Uzun, Hitit Gazeteciler ve Yayıncılar Derneği (HGYD) Başkanı Birkan Demirci, HGYD Yönetim Kurulu Üyeleri Satılmış İnaç, Bayhan Özsaraç, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Çorum Şubesi Başkanı Nurettin Aksoy, Çanakçı Köyü Muhtarı Gürbüz Yasakçı, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, muhtarlar, bazı siyasiler ile çok sayıda vatandaş katıldı.
(Erkan BAYATLI)
Son Güncelleme: 12.03.2015 01:20