Merkez Yemekhanesi profesyonel anlayışla hizmetlerini sürdürüyor

Hitit Üniversitesi Rektörlüğü’nden yapılan açıklamada, Üniversite Kuzey Kampüsü’nde Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezi’ndeki Merkez Yemekhanesi’nde akademik ve idari personel ile öğrencilere en modern imkânlar kullanılarak profesyonel bir anlayışla beslenme hizmetleri verilmeye devam edildiği ifade edildi.

Güncel 08.04.2019, 21:50
522
Merkez Yemekhanesi profesyonel anlayışla hizmetlerini sürdürüyor

Açıklamada; yemekhanelerdeki günlük yemek menülerinin, diyetisyenler tarafından bir öğünde alınması gereken ortalama kalori değerleri dikkate alınarak besin piramidi çerçevesinde (kırmızı et, beyaz et, sebze, kuru baklagiller) besin çeşitliliği gözetilerek sağlıklı yaşam konseptine uygun olarak modern alet ve techizatlarla donatılmış yemekhanede alanında uzman personel tarafından hazırlandığının belirtildiği dile getirildi.

Konuyla ilgili bilgi veren Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Bıyık ve Genel Sekreter Erdal Kanık ile birlikte Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezi’ndeki yeni yerinde hizmet vermeye başlayan Merkez Yemekhanesini ziyaret ederek burada sunulan hizmetler hakkında bilgiler aldıklarını dile getirdi.

Merkez Yemekhanesine yapılan altyapı yatırımlarına dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Alkan, akıllı fırınlar ve diğer modern teknolojiye sahip ekipmanlarla donatılmış endüstriyel mutfağın, Üniversiteye kazandırılmasıyla daha profesyonel bir hizmet anlayışıyla çalışmaların devam ettiğini ifade ederek, mutfağın aynı anda 5000 kişiye 4 çeşit yemek çıkarabilecek kapasitede olduğunu belirtti. Yapılan yatırımlarla yemekhanede daha az enerji ve daha az malzeme tüketiminin sağlandığının; böylelikle büyük ölçüde tasarruf elde edildiğinin altını çizen Rektör Alkan, “Merkez yemekhanemizde gerçekleşen atık yağ oranında geçtiğimiz yıla göre %90’lık oranda bir azalma gerçekleşmiştir. Bu, hem sıfır arık projemiz açısından; hem de yemeklerde kullanılan yağ sarfiyatında buna yaklaşık oranda bir tasarruf elde etmemiz açısından son derece anlamlıdır. Zaten sıfır atık projesinde asıl hedef, atığı daha oluşmadan kaynağında bertaraf etmektir. Bizim yapmaya çalıştığımız ve yaptığımız da tam olarak budur.” dedi.

Merkez yemekhanesinin dolaşılmasının ardından Üniversite Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesindeki personelle bir araya gelen Rektör Prof.Dr. Reha Metin Alkan, burada yaptığı açıklamada, “Her alanda olduğu gibi beslenme hizmetleri konusunda da iddialıyız. Biz her zaman yemekhanemiz için en kaliteli ürünleri almaya gayret ettik. Mutfağımıza alınan malzemeler modern depolarımızda en uygun şekilde muhafaza edilmektedir. Öğrencilerimize hijyenik koşullarda hazırladığımız en kaliteli yiyeceği en uygun koşullarda, en ucuz şekilde verme konusunda iddialıyız. Biz bütün bunları bir ekiple yaptık. Bunları sizlerle birlikte gerçekleştirdik. Hepiniz yüz akımız oldunuz. Emekleriniz ve katkılarınız için çok teşekkür ediyorum” dedi.(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
10°
açık
banner303
Namaz Vakti 27 Ekim 2020
İmsak 05:32
Güneş 06:56
Öğle 12:29
İkindi 15:23
Akşam 17:52
Yatsı 19:11

Gelişmelerden Haberdar Olun

@