Memur Sen Genel Başkanı Yalçın’dan Alkan’a ziyaret

Hitit Üniversitesi ile Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Çorum Şubesi tarafından organize edilen "Halep'te İnsanlık Ölüyor, Yetimler Gülerse İnsanlık Güler" konulu konferans nedeniyle ilimize gelen Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı ziyaret etti.

Güncel 24.12.2016, 00:07
752
Memur Sen Genel Başkanı Yalçın’dan Alkan’a ziyaret

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Levent Uslu ile Memur Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatçi’nin de hazır bulunduğu ziyarette STK’ların temel hedeflerinin toplumsal sorunlara çözüm bularak toplumun gelişmesine ve kalkınmasına katkı sağlamak olduğunu ifade eden Memur Sen Genel Başkanı Yalçın, STK’ların üniversitelerle ortak proje yapmasının önemine dikkat çekti.

Rektör Alkan ise Hitit Üniversitesi hakkında kısaca bilgi vererek, bulunduğumuz dönem itibarıyla içinden geçtiğimiz zor döneme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’nin en köklü STK’larından olan Memur Sen’in ülkemizde cereyan eden her türlü haksızlık ve hukuksuzluğa karşı çıkmayı temel amaç sayan bir vizyona sahip olduğunu sözlerine ekleyen Prof. Dr. Reha Metin Alkan, bu amaçların gerçekleştirilmesinde evrensel insan haklarına ve Anayasaya dayanan demokratik, laik, sosyal adalet ve hukuk devleti anlayışı içinde çalıştığı bilgisini de vererek ülke meselelerinde farkındalık sahibi olmasından, bu yolda atılımlar gerçekleştirmesinden ve yapılan bu nazik ziyaretten dolayı teşekkürlerini iletti.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner35
13°
parçalı az bulutlu
banner255
banner133
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@