“Memur atamalarında Çorum’u hak ettiği seviyeye ulaştıracağız”

Türkiye’de KPSS başta olmak üzere ALES, DGS ve YDS gibi sınavlara hazırlanmada 15 yıllık bir tecrübeye ve bilgi birikimine sahip olduklarını söyleyen İhtiyaç Akademi Müdür Yardımcısı Yurtbay, geçen yıl kurulmalarına rağmen genel memnuniyet anketine göre 122 şube arasından 24. sıraya yükseldiklerini, hedeflerinin ilk 10’da yer almak olduğunu dile getirdi.

Güncel 14.03.2016, 23:52 14.03.2016, 23:53
2116
“Memur atamalarında Çorum’u hak ettiği seviyeye ulaştıracağız”

Merkezi Ankara’da bulunan ve geçtiğimiz yıl Çorum’da da şubeleşerek faaliyetlerine başlayan İhtiyaç Kişisel Gelişim Kursu Çorum yerel basını ile buluşmaya devam ediyor.
Türkiye genelinde 122 şubesi bulunan ve diğer illerde olduğu gibi ilimizde de sadece KPSS başta olmak üzere ALES, DGS ve YDS gibi sınavlara hazırlanmada adayların ilk tercih ettiği bir kurum olma hedefiyle yoluna devam eden İhtiyaç Akademi Şubesi’nin aradan geçen kısa sürede genel memnuniyet anketine göre 24. sıraya yükseldiği ve hedefin ilk 10’da yer almak olduğu dile getirildi.
İhtiyaç Akademi Kurucu Müdürü Onur Yalın, Müdür Yardımcısı Adnan Yurtbay ve Türkçe Öğretmeni Hasan Eroloğlu tarafından İkinci Bahar Lokantası’nda bir toplantı düzenlendi.
Çorum’un eğitimine ivme kazandırmak istediklerini ifade eden İhtiyaç Akademi’nin Çorum’un KPSS eğitimine ve memur adaylarının kariyer planlamasına ciddi bir katkı sağladığını söyleyen Müdür Yardımcısı A. Adnan Yurtbay, Çorum’da yeni olmalarına rağmen halkın kendilerine gösterdiği ilgiden memnun olduklarını bildirdi.
Merkezlerinde KPSS-A, Öğretmenlik, Memurluk ( Lisans – Önlisans - Orta Öğretim), ALES, DGS, YDS ve Uzaktan Eğitim gibi Ankara merkez şubelerinde uygulanan tüm kursları ve etkinlikleri verebilecek altyapıya sahip olduklarını söyleyen Yurtbay, Önlisans Ortaöğretim ve Lise KPSS’de yeni grup kurslarının 30 Mart’ta başlayacağını da vurguladı.Yurtbay, Türkiye’nin 122 şubesinde sektör lideri olarak KPSS eğitimi veren İhtiyaç Akademi’nin ülkedeki şubelerinin tümünü kapsayan genel memnuniyet anketi sonucunda Çorum İhtiyaç Akademi’nin ilk yılı olmasına rağmen 24. Sıraya çıktığını, bu başarının temel sebebinin öğrenci memnuniyetine bağlı olduğunu, amaçlarının ise bu memnuniyeti sürdürerek Çorum’u atamalarda hak ettiği seviyeye ulaştırmak olduğu dile getirdi.
KPSS’ye en uygun, rahat, pratik ve emin adımlarla gönül rahatlığıyla hazırlanmak isteyen tüm adayları İhtiyaç Akademi’ye davet eden Yurtbay, ayrıca öğretmenler ve diğer memur adaylarının zaman içinde yapılacak olan tercihler konusunda merkezlerinden ücretsiz destek alabileceklerini de sözlerine ekledi.
İhtiyaç Akademi olarak ilimize şube açtıklarında bazı önyargılarının olduğunu ancak Çorum’dan memnun kaldıklarını söyleyen Kurucu Müdür Onur Yalın ise televizyonlarda yayınlanan bir çok televizyon dizisi ve yarışmaya sponsor olan global bir marka olduklarını, 200 bin öğrenciye KPSS gibi sınavlarda hizmet verdiklerini, kendi sistemleri sayesinde yaptıkları online sınavlarla adayların ülke genelindeki derecelerini de görebildiğini anlattı. Yalın, özellikle KPSS’yi kazananların yüzde 96’sının mutlaka bir dönem İhtiyaç Akademi yayınlarını kullandığını, kurumda eğitim aldığını veya kurumdan destek aldığını kaydederek bugüne kadar 35 binin üzerinde öğretmen atamasını sağladıklarını vurguladı. Yalın gelecek yıl içinde şube sayısını 160’a çıkarmayı hedeflediklerini de dile getirdi.
(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
25°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 03 Ağustos 2020
İmsak 03:50
Güneş 05:32
Öğle 12:51
İkindi 16:44
Akşam 20:01
Yatsı 21:35

Gelişmelerden Haberdar Olun

@