Melikgazi Deresi temizlendi

Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, “Melikgazi Deresi, sürüngen ve kemirgenlerin dere yatağı boyunca şehir merkezine inmelerine neden olabiliyordu. Vatandaşlarımızın yaşam kalitesini düşürecek durumları ortadan kaldırmak için Melikgazi Deresi’nde dere yatağı temizleme çalışması yaptık.” dedi.

Güncel 25.06.2016, 00:21 25.06.2016, 00:22
640
Melikgazi Deresi temizlendi

Çorum Belediyesi, kent merkezindeki derelerde dere yatağı temizliğini sürdürüyor. Yaklaşık bir haftalık çalışmayla Melikgazi Deresi’nin bin 800 metre uzunluğundaki üstü açık olan bölümü temizlendi.
Yaptıkları dere temizliği çalışmaları ile halk sağlığını tehdit eden koşulları ortadan kaldırmayı amaçladıklarını ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, “Dere yatağının kirli olması sinek oluşumuna neden olabiliyor. Çevreye koku ve bakteri yayarak hemşehrilerimizin sağlığını tehdit edecek tüm koşulları ortadan kaldırmak için çalışıyoruz. Melikgazi Deresi, sürüngen ve kemirgenlerin dere yatağı boyunca şehir merkezine inmelerine neden olabiliyordu. Vatandaşlarımızın yaşam kalitesini düşürecek durumları ortadan kaldırmak için Melikgazi Deresi’nde dere yatağı temizleme çalışması yaptık.” dedi.
Başkan Yardımcısı Zahir, dere yatağı temizleme işini Melikgazi Deresinden başladıklarını, şehir merkezinde bulunan diğer derelerde de temizlik çalışmaları yapacaklarını sözlerine ekledi.
(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@