Mehmetçik Anadolu’nun proje ortakları Çorum’da

Mehmetçik Anadolu Lisesi’nin içinde yer aldığı Erasmus projesinin ortakları Çorum’a gelerek İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’ü makamında ziyaret etti.

Güncel 26.11.2018, 00:36
631
Mehmetçik Anadolu’nun proje ortakları Çorum’da

Mehmetçik Anadolu Lisesi’nin koordinatör olduğu “Critical Original Response to Education” (Eğitimde Yenilikçi Yaklaşımlar) isimli Erasmus + KA229 Projesi kapsamında Polonya, Portekiz, Çekya, Türkiye (Kayseri)’den üçer öğretmen Çorum’a geldi. Çorum’da çalışmalarını bitiren proje ortakları İl Milli Eğitim Müdürü Büyük’ü de ziyaret ederek izlenimlerini aktardılar ve eğitim çalışmaları hakkında bilgi aldılar.

Misafir heyeti Mevlana’nın “Aynı dili konuşanlar değil aynı duyguyu paylaşanlar daha iyi anlaşır” sözünü hatırlatan İl Milli Eğitim Müdürü Büyük, “Kadeş anlaşmasının yapıldığı Hititlerin başkentine hoş geldiniz. Dünya hepimizin. Farklı kültürler içerisinde ön yargılarla yaşamak değil önemli olan tanış olmak. Avrupa Birliği projeleri aynı zamanda birbirimizi tanıma fırsatı sağlıyor. Çorum’da 7 bin öğretmen ve 94 bin öğrencimiz var. Öğretmen ve öğrencilerimizle mutlu bir gelecek için çalışıyoruz. Projeye emeğe geçen öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
13°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@