Mehmet Tahtasız başarı diledi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, hafta sonu Yükseköğretim Kurumu Sınavı’na katılacak tüm öğrencilere başarılar diledi.

Güncel 26.06.2020, 19:13
502

Mehmet Tahtasız, sınav sonuçlarının başarı için bir ölçüt olmadığını belirterek, “Alnından kağıda düşecek her damla ter, maske altında alamadığın her nefes bizim de meselemiz. Yalnız değilsin. Umut da, haklılık da, geleceğin de seninle. Yeter ki pes etme. Geleceği birlikte kuracağız” dedi.

CHP İl Başkanı Tahtasız, gençlere şu cümlelerle seslendi: “Gelişmiş toplumlarda çağdaş, bilimsel eğitim almak her insanın temel hakkıdır. Anayasa ile güvence altına alınmıştır. Geleceğinizi büyük oranda etkileyecek olan bu sınavlar bilginizi, birikiminizi, yeteneğinizi ölçmekten uzaktır.

Sınav sonuçları başarınız için bir ölçüt değildir. Sadece üniversite eğitiminin kapısını açacaktır. Alnından kağıda düşecek her damla ter, maske altında alamadığın her nefes bizim de meselemiz. Yalnız değilsin. Umut da, haklılık da, geleceğin de seninle. Yeter ki pes etme. Geleceği birlikte kuracağız. Hepinize kolaylıklar diliyorum. Şansınız bol, yolunuz açık olsun.”

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
sisli
banner303
Namaz Vakti 03 Aralık 2020
İmsak 06:09
Güneş 07:39
Öğle 12:35
İkindi 14:59
Akşam 17:21
Yatsı 18:45

Gelişmelerden Haberdar Olun

@