23 Şubat 2014 Pazar 21:24
Mehmet Bayraktutar: “Cemaatçi ve belirli toplumların uşağı değiliz”
Toplumun yönlendirmelerinin daha önce başkalarında olduğunu belirten Bayraktutar, kürsüden etkili olduklarını, bu milletin imanıyla değer kazanmasında din görevlilerinin büyük katkısının bulunduğunu söyledi. İnsana hizmet etmek, hak aramak, sorunları çözmek ve değerler oluşturmanın görevleri arasında olduğunu belirten Bayraktutar, Diyanet-sen Çorum Şubesi tarafından düzenlenen İl Divan Toplantısı’nda “Ey bu milletin değerini anlamayan gafiller. Gayriislami anlayışı yerleştirmek isteyenler artık din görevlileri taraftır. Ümmeti Muhammed’den olan herkesin tarafıyız” dedi.

Başka değerlerin bu toplumun değerlerinin yerine geçirilerek toplum mühendisliği yapılmak istendiğini vurgulayan Bayraktutar, “güçlünün değil, zayıfın yanında olmalıyız. Cemaatçi ve belirli toplumların uşağı değiliz. Bugünkü tartışmalar bize zarar verecektir. Bu milletin milli beraberliğinden yana olmayanlar ve bu değerleri Amerika ile paylaşanlarla birlikte değiliz” diye konuştu.

Üyelerin mali haklarını korumak, özlük haklarını geliştirmek, hukuki ve idari hakların korunması, ve çalışanlara özgüven kazandırmanın görevleri arasında olduğunu anlatan Mehmet Bayraktutar, din hizmetinde kalitenin artırılması ve milletin iradesinin milli iradeye yansıması gerektiğini söyledi. kontrolsüz güç kullanmak isteyen iktidar ve muhalefete karşı gerekirse güç kullanacaklarını belirten Bayraktutar, “Bugüne kadar gelen iktidarların çoğu millet iradesi ile çatışıyordu. Bu nedenle tarihin kuyusuna taş gibi düştüler. Öyle iradeler meydana getireceğiz ki bu milletin 20. Asrın değil yüzyıllar sonra oluşacak değerlerinin temelini atmalıyız” diye konuştu.(Erkan BAYATLI)
Son Güncelleme: 23.02.2014 21:24