“Mecitözü ve Ortaköy yolu için erken bitirin talimatı”

Vali Necmeddin Kılıç, beraberinde AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Belediye Başkanı Zeki Gül, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Çıplak ve birim amirleri ile birlikte Mecitözü ve Cemilbey’de yapımı devam eden yol yapım çalışmalarını yerinde inceledi ilk olarak Mecitözü yolunu ziyaret eden Vali Necmeddin Kılıç ve AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan burada proje Müdürü Uçkan Arslan’dan bilgi aldı.

Güncel 13.06.2018, 23:00
2059
“Mecitözü ve Ortaköy yolu için erken bitirin talimatı”

Yol debisinin arttıkça Mecitözü’nde de hareketlenme olacağını belirten AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Osmancık ve Sungurlu’nun sağladığı ivmeyi Mecitözü’nün de sağlayacağına emin olduğunu ifade etti. Yapılacak kısmın 61.84 km olduğunu belirten Ceylan, ihale bedelinin 247milyon lira olduğunu toplam proje bedelinin ise 400 milyon lira olduğunu söyledi. 2017 yılı sonu itibariyle toplamda 5 milyon 67 bin lira harcandığının kaydeden Ceylan, 2018 yılında ise 11 milyon 118 bin lira harcandığını dile getirdi. Ahmet Sami Ceylan, fiziksel gerçekleşmenin %5 seviyelerinde olduğu yolun 2020 yılında biteceğini dile getirdi.

Vali Necmeddin Kılıç ise konuşmasında yolun zenginlik ve medeniyet olduğunu vurguladı. Çorum’un barajlar ve göller şehri olduğunu belirten Kılıç, bu suyun tarlalara verildiğinde de paranın akmış olacağını ifade etti. Vali Kılıç, Çorum’un yakın geleceğin yıldızı olduğunu belirtti.

Daha sonra yapım çalışmaları MSM Altyapı İnş. Enerji. Pet. Mad. Nak. Gıda San. Tic. A.Ş. uhdesinde devam eden Karayolları 7. Bölge sınırları içinde bulunan Cemilbey Yolu yapımı incelenerek yetkililerden bilgi alındı.

Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Karayolları 7. Bölge Kontrol Şefi İnş. Müh. Hamdi Kurşun, genel tenzilatın %39 olduğunu ve 14 Temmuz 2017 yılında başlanan işin 02.122019 tarihinde sona ereceğini ifade etti. Proje kapsamında yukarı Sarılık yoluna kadar çalışma yapılacağını anlatan Kurşun, onaylı projesi olan yolun ilk 4.7 km.lik kesiminde güzergah değişikliği yapılmasının planlandığını anlattı.

Vali Necmeddin Kılıç da 2019’un Ağustos ayında tamamlanacak olan yolun daha erken bitirilmesini istedi. Virajların kaldırılması ardından sathi kaplama olacak yolun oturmasının ardından BSK yapılabileceğini anlattı.

AK Parti Çorum milletvekili Ahmet Sami Ceylan ise yol konusunda tek dertlerinin Ortaköy yolu olduğunu buranın öncelikleri arasında olduğunu kaydetti.

Sarılıktan itibaren devam eden yolun ise ihale aşamasında olduğunu söyleyen Ceylan, Ortaköy yolunun bir iki yıl içerisinde tamamen bitirileceğini dile getirdi.

(Erkan BAYATLI)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 03 Haziran 2020
İmsak 03:09
Güneş 05:04
Öğle 12:43
İkindi 16:41
Akşam 20:13
Yatsı 21:59

Gelişmelerden Haberdar Olun

@