Marketlerdeki fiyat denetimleri sürüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz haftalarda marketlerdeki fahiş fiyatlara yönelik harekete geçileceğini açıklamasının ardından 81 ilin valiliğine gönderilen denetim talimatı uyarınca Ticaret İl Müdürü Fikret Yıldırım yönetiminde ilimizde oluşturulan komisyon denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Güncel 21.02.2019, 21:31
648
Marketlerdeki fiyat denetimleri sürüyor

Bakanlığın ilgili genelgesi uyarınca Fikret Yıldırım yönetiminde kurulan komisyonda görev yapan Aykut Çınar, Hakan Demirci, Mustafa İlhan Yağlı, Ufuk Akgöl, Fatih Sak, Erol Gucuk, Furkan Acar, Bekir Keş, Pazar ve marketlere yönelik denetimlerine önceki gün de devam etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uyarısı ve illere yollanan genelge kapsamında oluşturulan komisyonun geçtiğimiz hafta yaptığı denetimler sonucunda bu hafta yeniden denetime başladığı öğrenildi. Bu kapsamda marketlere giden komisyon üyeleri özellikle domates, biber, patlıcan ve patates gibi ürünler başta olmak üzere bir çok meyve ve sebzenin hal, pazar ve marketlerdeki alış ve satış faturaları inceledi.

Haksız fiyat artışı ve fırsatçılığın önlenmesi amacı ile ülke genelinde başlayan denetimlerin süreceğini belirten yetkililer kusura görülen işletmeler hakkında Ticari Reklam ve Haksız Ticari Uygulamalar Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile anılan yönetmeliğe eklenen “Tüketiciye sunulan mal veya hizmetin satış fiyatında haklı bir gerekçe olmaksızın artış yapmak” maddesi uyarınca işlem yapılacağını da hatırlattılar.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@