Maliye Bakanı Ağbal'dan mükelleflere teşekkür

Maliye Bakanı Naci Ağbal, "2015 Yılı Gelir Vergisi ve Kurumlar Vergisi beyanlarına göre Türkiye genelinde en fazla vergi beyan eden mükelleflerimiz, vergisel yükümlülüklerini gönüllü uyum çerçevesinde yerine getirerek ülke ekonomisinin kalkınmasına en fazla katkı sağlamış kişi ve kurumlarımızdır" dedi.

Güncel 16.07.2016, 01:01 16.07.2016, 01:02
411
Maliye Bakanı Ağbal'dan mükelleflere teşekkür

“2015 Yılı Vergilendirme Dönemi, Türkiye Geneli En Yüksek Gelir ve Kurumlar Vergisi Beyanda Bulunan İlk 100 Mükellef Listesi”, Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın değerlendirmesiyle birlikte Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesinde açıklandı. Bakan Ağbal açıklamasında, "2015 Yılı Gelir Vergisi ve Kurumlar Vergisi beyanlarına göre Türkiye genelinde en fazla vergi beyan eden mükelleflerimiz, vergisel yükümlülüklerini gönüllü uyum çerçevesinde yerine getirerek ülke ekonomisinin kalkınmasına en fazla katkı sağlamış kişi ve kurumlarımızdır. Bu sebeple, bu mükelleflerimizi tebrik eder, şükranlarımı sunarım. Mükellef odaklı hizmet anlayışının gereği olarak, mükelleflerimizin vergiye gönüllü uyumunu artırmak ve vergi ile ilgili yükümlülüklerini kolayca yerine getirebilmelerini sağlamak için hizmet kalitesini sürekli olarak artırmaya çalışmaktayız. Temel misyonumuz olan kaliteli hizmet sunma anlayışı çerçevesinde teknolojik uygulamaları yakından takip ederek vergilendirme süreçlerinde bunlardan yararlanmakta; mükelleflerimizi hakları ve yükümlülükleri konusunda bilgilendirmek, doğru bilgiye en hızlı şekilde ulaşabilmelerini sağlamak için birçok iletişim kanalını etkin olarak kullanmaktayız” ifadelerini kullandı.
Ağbal, açıklamasının devamında şunları kaydetti:
“Elektronik uygulamalar ile mükelleflerimizin vergi dairesine gelmeden işlemlerini yapabilmelerini sağlamakla birlikte, mükelleflerimizle yüz yüze etkin iletişime de önem vermekteyiz. Bu kapsamda, beyan ve ödeme yükümlülüklerini zamanında yerine getiren mükelleflerimizi iş yerlerinde ziyaret ederek sunulan hizmetlere ilişkin görüş ve önerilerini almaya ve anketlerle memnuniyet seviyelerini tespit etmeye yönelik çalışmalar gerçekleştirmekteyiz. Ülkemizde kamu hizmetlerinin etkin ve verimli yürütülmesinde gerekli olan finansman kaynağının temininde vergi gelirleri büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle, ödediği vergilerle ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunan 2015 yılı Gelir Vergisi ve Kurumlar Vergisi Türkiye Geneli İlk 100 sıralamasına girmiş mükelleflerimiz başta olmak üzere, tüm mükelleflerimize teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dilerim.” (İHA)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
30°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 05 Ağustos 2020
İmsak 03:53
Güneş 05:34
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:58
Yatsı 21:32

Gelişmelerden Haberdar Olun

@