26 Şubat 2014 Çarşamba 22:41
Mahmut Alparslan: “Eğitim siyasilerin rant kaynağı olamaz”
Türk Eğitim Sen Çorum Şube Başkanı Mahmut Alparslan, eğitim tarihinin en büyük tasfiye operasyonuna ve siyasi iktidarın dayatmasına dur demek için alanlara çıktıklarını söyledi.

Milli Eğitim teşkilatı yeni yasa tasarısını protesto etmek amacıyla iş bırakan ve devamında Postane önünde bir basın açıklaması düzenleyen Türk Eğitim Sen, yeni yasa ile birlikte eğitimin tamamen siyasilerin oyuncağı olacağını bildirdi.

Çeşitli döviz ve pankartların açıldığını, bunun yanı sıra sloganların da atıldığı basın açıklamasında Türk Eğitim Sen Başkanı Alparslan, şunları söyledi:

“Eğitimin siyasilerin rant kaynağı, eğitimcilerin siyasetçilerin oyuncağı olamaması için alanlardayız. Hükümetin memuru olmayacağız.

Milli Eğitim Teşkilatlanma yasası değişikliği yasal bir düzenleme değil tasfiye operasyonudur. Bu denli kadrolaşma hareketi hiçbir dönemde görülmemiştir.

AKP kendi devletini kurmak, kendi paralel devletini kurmak istiyor.

Bu anlayış milleti çatışmaya sürükleyecektir. Hükümet ile cemaat arasındaki çekişmenin bedeli millete ödetiliyor. Bu yasaya ellerini ovuşturarak sevinenler unutmasın rüzgar eken fırtına biçer.

İş güvencesinin ortadan kaldırılmasına kapı kulu memurluğuna, yandaş kayırmasına, liyakate değil sadakate dayalı adamcılığa benim adamım anlayışına izin vermeyeceğiz.

Bizim geleceğimiz gençlerimizin geleceği çocuklarımızın geleceği için baskı ve zulme dayalı bu anlayışla mücadele etmeye devam edeceğiz

Kazanılmış haklarımız için geleceğimiz için insanca bir adalet ve ücret için ayrımcılığa kayırmacılığa karşı çıkmak için takla atanın değil hak edenin layık olduğu yere gelmesi için; Bugün emeğimizin ve ekmeğimizin korunması için, üretimden gelen gücümüzü kullanarak siyasi iktidarı uyarmak yanlışlardan dönülmesini sağlamak için 1 günlük iş bıraktık katılan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.”
(Onur MÜLAZIM)
Son Güncelleme: 26.02.2014 22:42