Mahmut Alparslan: “Çorum’daki barış ortamını kimse bozamaz”

Türk Eğitim Sen Çorum Şube Başkanı Mahmut Alparslan, geçtiğimiz günlerde hem ulusal hem de yerel basında yer alan Kınık İlkokulu’ndaki bir öğrenciye dayak iddiasının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Güncel 14.01.2014, 00:18 14.01.2014, 00:19
877
Mahmut Alparslan: “Çorum’daki barış ortamını kimse bozamaz”
Alparslan, dün bir basın toplantısı düzenleyerek, Kınık İlkokulu’nda meydana geldiği söylenen olayla ilgili açıklamalarda bulundu. Bir öğrencinin din dersinde konuştuğu, devamında öğretmenin öğrenciyi okul müdürüne şikâyet ettiği ve müdürün de öğrenciyi darp ettiği şeklindeki iddiaların gerçek dışı olduğunu kaydeden Alparslan, açıklamasında şunları dile getirdi:
“Bu olay, Çorum’u layık olmadığı bir şekilde ulusal boyutta adının yer almasına neden olmuştur. Araştırılmadan, sorulmadan dile getirilen bu tür iddialar Çorum’daki barış ortamına zarar veriyor. Kınık’taki bir öğrencinin din dersini dinlemediği için darp edildiği iddiası gerçek dışıdır. Bu iddiayı dile getirenler, basına açıklama yapmadan önce Kınık’a gitse ve oradaki öğrenci, öğretmen ve idarecilerle konuşsalardı gerçeği öğreneceklerdi.
Türk Eğitim Sen olarak şiddetin her türlüsüne karşıyız. Tamamı eğitim içerisinde gerçekleşen olayın başka bir yöne kanalize edilmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Öğrencilerle konuşsalardı, darp edildiği iddia edilen öğrencinin okul bahçesinde arkadaşlarıyla kavga ettiği ve kulağının ağrıdığını arkadaşlarına söylediğini öğrenebilirlerdi. Meseleye doğru yönden baktığı için Eğitim Sen’e de teşekkür ediyoruz. Buna rağmen ilimize gelen Hacı Bektaş Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanı ve İnsan Hakları Derneği Genel Başkanı, Çorum’un huzuruna katkı sağlamayacak ifadeler kullandılar.
Bahsi geçen okula 19 köyden öğrenci gelmekte. İdareciler 3 yılı aşkın süredir görev yapmakta. 10 yıldan fazla görev yapan öğretmen var. Öğretmenler arasında da farklı görüşten birçok kişi var. Bu arkadaşlar oradaki farklı siyasi görüşten çalışanlara ne olduğunu sorsalar, böyle bir olayın cereyan etmediğini göreceklerdi.
Okulda yaşanan hiçbir şiddet olayına müsamaha ile yaklaşmamız mümkün değil. Ülkemiz ve ilimizin hassasiyetleri dikkate alınmadan, burada oluşan barış ve kardeşlik havasını bozmaya yönelik girişimlerden uzak durulmalıdır.” (ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
24°
açık
banner303
Namaz Vakti 12 Ağustos 2020
İmsak 04:04
Güneş 05:41
Öğle 12:50
İkindi 16:40
Akşam 19:50
Yatsı 21:20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@