“Mahallemizin çocuğunu başkalarına dövdürtmeyiz”

Büyük Birlik Partisi eski Genel Başkanı Yalçın Topçu, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini açıklayarak “10 Ağustos’ta sandığa gidip oyumu Erdoğan’a vereceğim.” dedi.

“Mahallemizin çocuğunu başkalarına dövdürtmeyiz”

Büyük Birlik Partisi eski Genel Başkanı Yalçın Topçu, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini açıklayarak “10 Ağustos’ta sandığa gidip oyumu Erdoğan’a vereceğim.” dedi.

18 Temmuz 2014 Cuma 22:48
“Mahallemizin çocuğunu başkalarına dövdürtmeyiz”
Büyük Birlik Partisi eski Genel Başkanı Yalçın Topçu, Cumhurbaşkanlığı seçiminde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini açıklayarak “10 Ağustos’ta sandığa gidip oyumu Erdoğan’a vereceğim.” dedi.

Yalçın Topçu önceki akşam Çorum Millî İrade Platformu’nun davetlisi olarak katıldığı iftar programında, Başbakan Erdoğan’ın hatalarıyla-sevaplarıyla dik duran bir lider olduğunu belirterek, “Biz ayrı sokaklarda oturmuş olsak da aynı mahallenin çocuklarıyız. Aynı medeniyet kodlarından beslenen insanlarız. Elin adamına kendi mahallemizin çocuğunun ağzını burnunu mu kırdıracağız? Adam şimdi Ülkü Sokak’ta oturmadı diye Kılıçdaroğlu’na yakasını paçasını mı yırttıracağız. Asla yırttırmayız. Eksiğini gediğini söyleriz ancak mahallemizin çocuğunu kimseye dövdürtmeyiz.” diye konuştu.

Eski BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, Çorum Millî İrade Platformu tarafından düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

Yalçın Topçu iftar yemeğine katılan davetlilere Cumhurbaşkanlığı seçim süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulunarak, desteğini Recep Tayyip Erdoğan’dan yana kullanacağını açıkladı. Seçimlerde daha önce genel başkanlığını yaptığı BBP’nin izlediği yol haritasına ilişkin bir yorumda bulunmaktan kaçınan Topçu, muhalefet partilerini de sert bir dille eleştirdi.

“Kâğıttan okuyan cumhurbaşkanıyla bu işler olmaz”
Türkiye’de yaşanan gelişmelere bakıldığında tüm mihrakların Türkiye’de “her dediklerini yapacak”, “enerji havzalarından hak iddia etmeyecek”, “medeniyet coğrafyalarına karışmayacak” olan bürokratik bir cumhurbaşkanı istediklerine dikkat çeken Topçu, onun için de dış basın da dâhil olmak üzere belli mihrakların Başbakan Erdoğan’a karşı cephe oluşturduklarını dile getirdi.

Yalçın Topçu, 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçiminde yerel değerler ile ithal değerlerin yarışacağını belirterek, adaylara ilişkin şu görüşleri paylaştı:

“Yarışacak üç adaydan biri, muhalefetin kendisi çıkardığı hâlde hâlâ adını bile telaffuz edemedikleri Ekmeleddin İhsanoğlu, bir diğeri ise üzerinde konuşmayı bile değer görmediğim bir terörist. Karşılarında da iyisiyle kötüsüyle bizim mahallenin çocuğu Erdoğan var. Herkese dokunmuş, herkesi tanıyor. Kim ne derse desin, 10 Ağustos’ta yapılacak olan bir Devlet Başkanlığı seçimidir. Birinci Dünya Savaşı’nın 100. yıldönümünde yarım kalan İngiliz projeleri tamamlanmak isteniyor. Bizim coğrafyamızda İngiliz ve siyonist aklının elle çizdiği haritalarla yeni bir dizayn yapılmaya çalışılıyor. Dolayısıyla Türkiye’nin başında güçlü bir Devlet Başkanı istenmiyor. Ben 57 yaşına gelmiş, 42 yıldır bu vatanın, bu milletin sorunlarını dert edinmiş ve bu sebeple bedel ödemiş biriyim. Siyasi bir misyondan geliyorum. Bizim için mukaddes dava, halkın ve Hakk’ın davasıdır. Biz halk için ve Hakk için ne doğruysa orada duracağız. Mevcut koşullarda bu memleketin güçlü bir Cumhurbaşkanına ihtiyacı var. Kâğıttan okuyan bir cumhurbaşkanı ile olmaz bu işler.”

“Kürt’le Türk tek yumurta ikizidir”
Yalçın Topçu, Cumhurbaşkanlığı seçiminde terör örgütüne açık destek verenlerin halktan gereken dersi alacaklarını ifade ederek şunları söyledi:

“Biz şartlar ne olursa olsun teröriste terörist, bölücüye bölücü deriz. Daha üç gün önce ‘Etle tırnak da neymiş’ diyen terörist, bugün cumhurun reisi olmak için ortaya çıkıyor. Böyle bir adaydan bugün bayrağa saygı duymasını bekleyebilir miyiz? Biz bunun daha önce söylediklerini unutacak mıyız? Bunlar herhalde bizim hafızalarımızı zayıf görüyor. Kürt kardeşlerimize sesleniyorum, Ahmed-i Cizri’yi okuyun, Kürtle-Türk’ün kardeşliği etle tırnağın da ötesindedir. Kürt’le Türk’ün kardeşliği tek yumurta ikizleri gibidir. Birliğimize beraberliğimize, bir olmamıza fitne sokanlara inşallah geçit vermeyecek Kürt kardeşlerimiz. Kürdü, Lazı, Çerkezi, Türkü 40 bin insan can verdi ay yıldızlı albayrak için. Memlekette huzur ortamı var. Bu huzur ortamını bozacak plana Kürt kardeşlerimiz ortak olmayacak”

Çözüm sürecine evet, ancak 40 bin kişinin katilini meşrulaştırmaya hayır diyen Topçu, “Biz Müslümanız, affedeceğiz ama karşımızdaki ‘Vahşi’ gibi değil ki. Ona ‘Vahşi’ hukuku uygulayalım. Vahşi aman diledi. Burada aman dileyen de yok. Bir moda başlattılar bayrak indiriyorlar. Bayrak indireni alnının çatısından vurmayın, provokasyona alet olmayın. Ama o bayrağı indirenin bileğini kırın. Devlet olmanın gereğini yapın” şeklinde konuştu.

Ülkede bir araya gelemeyenlerin bir anda kuzu sarması olduklarını belirten Yalçın Topçu şöyle devam etti:

“Adını bile telaffuz edemedikleri birini çıkarıp ‘bizim adayımız bu’ dediler. 10 maddelik aday kriteri sıralayan ana muhalefete bu millet ‘Sen bu şartlara uymuyor musun?’ diye sormaz mı? Gelinen noktada bizler de dışarının ve içerinin bizim mahallenin çocuğunun karşısında durmasını protesto edip, 10 Ağustos’ta gidip sandığa Tayyip Erdoğan’a oy vereceğiz. Biz ayrı sokaklarda oturmuş olsak da aynı mahallenin çocuklarıyız, aynı medeniyet kodlarından beslenen insanlarız. Elin adamına kendi mahallemizin çocuğunun ağzını burnunu mu kırdıracağız. Adam şimdi Ülkü Sokak’ta oturmadı diye Kılıçdaroğlu’na yakasını paçasını mı yırttıracağız. Eksiğini gediğini söyleriz ancak mahallemizin çocuğunun ağzını burnunu kimseye kırdırmayız. Yok öyle yağma! Rahmetli Yazıcıoğlu yaşasaydı O da kırdırmazdı. Bunu anlamak için Muhsin Yazıcıoğlu’nun 28 Şubat’taki duruşuna bakmak yeterli. O günlerde de tanklar bizim mahallenin çocuklarına yönelmişti. Rahmetli çıktı, ‘Namlusunu millete döndüren tanka selam durmam’ dedi.”
(Recep SERBES)
Son Güncelleme: 18.07.2014 22:50