Maarif Vakfı ile protokol

Hitit Üniversitesi ile Türkiye Maarif Vakfı arasında eğitim, araştırma, akademik çalışma, raporlama ve kültürel alanlarda iş birliği kurulması amacıyla “Akademik, İş Birliği ve Tanıtım Protokolü” Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün ve Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan tarafından imzalandı.

Güncel 13.03.2019, 22:50
451
Maarif Vakfı ile protokol

İşbirliği protokolü töreninde Türkiye Maarif Vakfı Başkan Vekili Osman Nuri Kabaktepe, Mütevelli Heyet Üyeleri hemşehrimiz Doç. Dr. Cahit Bağcı, Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili ve Selim Cerrah hazır bulundu.

Yapılan protokol ile taraflar yurt içi ve yurt dışında yürüttükleri her türlü eğitim faaliyeti, akademik araştırma, bilgi-belge paylaşımı, müfredat materyal temini, yurt dışında bulunan üniversitelerle ortak program, yurt içi ve yurt dışındaki personel için eğitim çalışmalarına katkı sağlama gibi konularda işbirliğine vardı.

Törende açıklamalarda bulunan Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, ülkemizin başta gönül coğrafyası olarak adlandırılan Türk Cumhuriyetlerindeki ülkeler ile Kuzey Afrika ve Balkan coğrafyası olmak üzere dünyanın dört bir yanından, çok sayıda öğrenciyi çekme potansiyeline sahip olduğunu ifade ederek, Hitit Üniversitesi’nin de bir dünya üniversitesi olma yolunda önemli ve ciddi adımlar attığını belirtti.

“Protokol ile birlikte HİTÜ’nün bundan sonraki Uluslararası Eğitim faaliyetleri kapsamında yapılacak çalışmaların Türkiye Maarif Vakfı’nın destekleriyle ve katkılarıyla daha profesyonel biçimde yapılacağına kalpten inanıyorum” diyen Rektör Alkan, HİTÜ’ye verdiği destek için başta Vakıf Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederek protokolün hayırlı olmasını temenni etti.

Vakıf Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün ile iki kurumun yaptığı anlaşmanın eğitimin uluslararasılaşmasına önemli katkılar sağlayacağını belirterek iş birliğinden dolayı Rektör Alkan’a teşekkür etti.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@