Liv Hospital birinci yılında ilkleri gerçekleştirdi

Liv Hospital, sağlıkta yüksek kalite, multidisipliner yaklaşım, üstün teknoloji ve kişiye özel misafir hizmetleriyle hedeflerini yüksek tutarak, uluslararası kalite akreditasyon belgesi JCI’ı en kısa sürede alma başarısını kanıtladı.

Liv Hospital birinci yılında ilkleri gerçekleştirdi

Liv Hospital, sağlıkta yüksek kalite, multidisipliner yaklaşım, üstün teknoloji ve kişiye özel misafir hizmetleriyle hedeflerini yüksek tutarak, uluslararası kalite akreditasyon belgesi JCI’ı en kısa sürede alma başarısını kanıtladı.

24 Ocak 2014 Cuma 20:07
Liv Hospital birinci yılında ilkleri gerçekleştirdi
Ulus’ta 120 milyon dolarlık yatırımla kurulan ve 30 bin metrekare kapalı alanda hizmet veren Liv Hospital 154 yatak, 8 ameliyathane, 48 klinik bulunuyor. Alanında uzman ve akademik çalışmalar yapmış olan birçok hekimi bir araya getiren ve son teknolojiyle donatılmış tıbbi alt yapısı ile öne çıkan Liv Hospital kanser merkezi, kadın, erkek ve çocuk sağlığı başta olmak üzere tüm tanı ve tedavi klinik/merkezleriyle insanların daha kaliteli, sağlıklı yaşamasını hedefliyor.
“Amacımız; sağlığınız”
Kurulduğu günden bu yana geçen 1 yıl içinde pek çok başarıya ve sosyal sorumluluk projesine imza atan Liv Hospital, 4 bin kişiye yönelik, sosyal sorumluluk projesi ‘BİLİYORUM!’ kapsamında geniş çaplı kanser taraması yaparak Türkiye’de bir ilke imza attı. 4 ay süren projede 40-65 yaş arasındakilere meme, akciğer, kolon, rahim ağzı ve prostat kanseri taramasının yapıldı ve çarpıcı veriler elde edildi. Burada amaç insanların erken tanı için kendileri ve sevdikler için bir adım atmalarını sağlamaktı. Ardından yılsonuna kadar ücretsiz kalp taraması yapılan “Kalpten Kalbe” sosyal sorumluluk projesi başladı. Proje kapsamında muayene ve rutin kontrol yöntemlerine ek olarak Türkiye’de ilk kez gelecekteki kalp damar hastalığı riskini belirleyen kalsiyum skorlama testi, tarama kapsamında yapıldı. Ayrıca, rutin muayene, kan tahlili, EKG gibi tetkiklerin yapıldığı “Kalpten Kalbe”de 40 yaş üstü 1500 kişiye taramadan geçti. “Biliyorum” ve “Kalpten Kalbe” sosyal sorumluluk projelerinde sağlanılan faydadan yola çıkarak bu tip taramaların devam edeceğini belirten Meri İstiroti “Birçok bireyin farkındalığını arttırarak, hayat kalitesini yüksek tutabilmeyi hedefliyoruz. Çok yakında anne-çocuk sağlığı üzerine bir projeyi hayata geçireceğiz” dedi.
Meri İstiroti: “İlkleri gerçekleştirdik”
Liv Hospital olarak uluslararası düzeyde bir referans merkezi olma hedefiyle yola çıktıklarını belirten Meri İstiroti sözlerine şöyle devam etti: “2013 yılı içinde, Türkiye’nin ilk robotik diz protezi cerrahisi ameliyatını gerçekleştirdik, inatçı hipertansiyon için yeni bir seçenek olan renal denervasyon uygulaması, yeni Türkiye’de bir ilk olan migren pili gibi uygulamasına imza attık. Özellikle cerrahinin neredeyse tüm dallarında hasta konforunu üst düzeyde tutan robotik cerrahi de hem uzmanlarımız hem de doktorlarımız açısından son derece iddialıyız. Mayıs ayında açılması planlanan Ankara’nın ardından hizmet anlayışımızı 2014 yılı sonuna kadar Bahçeşehir, Çamlıca’ya da taşımayı amaçlıyoruz.”
Prof. Dr. Oktar Asoğlu: “Hastalığa özel tedavi yapılıyor”
Liv Hospital’daki tüm branşlardaki hekimlerin üst ihtisaslarına göre hizmet sunduklarını belirten Liv Hospital Tıbbi Direktörü Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Oktar Asoğlu “Bu da daha özellikli bir tedavi yaklaşımını ve de klinikler içinde özel birimler kurmayı gerektirdi. Örneğin ortopedide diz cerrahi, ayak, ayak bileği cerrahisi, omurga cerrahi, omuz cerrahisi, el ve dirsek cerrahisi ayrı ayrı planlandı. Ya da genel cerrahide kolon rektal kanserleri ve sindirim sistemi hastalıkları, tiroid, meme, obezite, damar cerrahisi, karaciğer ve pankreas cerrahisi ayrı hocalar tarafından tedavi ediliyor. Bütün hocalarımız çok değerli ve hepsi konusunda uzman isimler. Hocalarımızın deneyimi ile Liv Hospital’ın teknolojik alt yapısı ile bir araya geldiğinde hastalarımıza daha gelişmiş bir hizmet sunuyoruz” dedi.
Son Güncelleme: 24.01.2014 20:07