Lise öğrencileri madde bağımlılığına savaş açtı

Çorum Cumhuriyet Anadolu Lisesi, madde bağımlılığına karşı öğrencilerini çeşitli etkinliklerle bilinçlendiriyor.

Güncel 14.02.2014, 22:53 14.02.2014, 22:54
477
Lise öğrencileri madde bağımlılığına savaş açtı
Bu kapsamda Yeşilay Çorum Şube Başkanı Atilla Alpay, okul konferans salonunda öğrenci ve öğretmenlerin yoğun katılımıyla bir konferans gerçekleştirdi. Sigara ve alkolün zararlarından bahseden Alpay, gençlerin çeşitli madde bağımlılıklarıyla çürütüldüğünü vurguladı. Atilla Alpay, özellikle günümüz sigara üreticilerinin sinsi oyunlar ve reklamlarla gençleri sömürdüğünü söyledi.

Sözlerini video ve resimlerle destekleyen Atilla Alpay, sağlıklı ve uzun bir yaşam için madde bağımlılığından gençleri kurtarmanın insanlık görevi olduğundan ve bu görevin herkese sorumluluklar yüklediğinden bahsetti.

Özellikle Batılılar tarafından İslami isimlerle sigaranın İslam ülkelerinde yaygınlaştırıldığını da sözlerine ekleyen Alpay, Müslüman aleminin bu tuzağa düşmemesi gerektiğini söyledi. Sözlerinin sonunda öğrencilerin sorularını da cevaplayan Yeşilay Şube Başkanı Alpay, bazı öğretmen ve öğrencilerin sigarayı bıraktıklarını söylemesi üzerine onlara sigarayı bıraktıklarını simgeleyen ‘Şükran Belgesi’ verdi.

Atilla Alpay’a yaptığı güzel sunum dolayısıyla okul yönetimi ve kültür edebiyat kulübü Öğretmenleri Fatih Yılmaz ve Ertan Yıldırım tarafından plaket takdim edildi.
(Kemal YOLYAPAR)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@