LGS’ye hazırlanan öğrencilere deneme kitabı

Çorum Belediyesi LGS’ye hazırlanan 8. sınıf öğrencilerini unutmadı. Belediye, koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasağı sebebiyle evde kalan gençlere deneme kitabı hediye etti. 8. Sınıfta okuyan 5100 öğrenciye dağıtılacak deneme kitabı dağıtımı öğrencilerin büyük beğenisini topladı.

Güncel 23.04.2020, 18:52
367
LGS’ye hazırlanan öğrencilere deneme kitabı

LGS’ye hazırlanan 8. sınıf öğrencilerine yönelik hazırlanan deneme kitaplarını koronavirüs tedbirleri kapsamında evlerinde kalan 8. Sınıf öğrencilerene yönelik hazırladıklarını söyleyen Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, evlerinde kalan öğrencilerin sınavlarına daha verimli çalışmaları için Çorum Belediyesi olarak böyle bir hizmeti gerçekleştirdiklerini söyledi.

Çorum Belediyesi olarak her zaman öğrencilerin yanında olduklarını ifade eden Yağbat “Koronavirüs tedbirleri kapsamında Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın talimatlarıyla çok güzel çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda evde kalan gençlerimizi, öğrencilerimizi de unutmadık. Bu sene LGS’ye girecek 8. sınıflar için deneme kitabı hazırladık ve kitapların dağıtımına başladık. Çorum’daki tüm 8. Sınıf öğrencilerine ulaştırılmak üzere deneme kitaplarını okul müdürlüklerine teslim ettik. Kardeşlerimiz cuma gününden itibaren velileri aracılığıyla okudukları okul müdürlüklerinden deneme sınavlarını ücretsiz temin edebilecekler.” dedi.

Yağbat, “Çorum Belediyesi olarak şehrimiz için elimizden gelen bütün çabayı gösteriyoruz. Siz yeter ki evde kalın. Biz sizin için çalışıyoruz.” dedi.

Öğretmenlerden Belediyeye teşekkür

20 yaş altı gençlere uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle deneme kitapları öğrencilerin okullarına teslim edilirken, kitapları teslim alan okul müdürleri ve öğretmenler Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür etti. Eğitimciler, “Bu kitap LGS’ye hazırlanan öğrencilerimize çok faydalı olacaktır. Kitabın hazırlanmasında ve dağıtımında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
Namaz Vakti 28 Kasım 2020
İmsak 06:05
Güneş 07:34
Öğle 12:33
İkindi 15:00
Akşam 17:22
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@