Levent Gültekin’in konferansı bugün

Gazeteci-Yazar Levent Gültekin’in konuşmacı olarak katılacağı ‘Referanduma Doğru Türkiye’ konulu konferans bugün gerçekleştirilecek.

Güncel 17.03.2017, 00:06 17.03.2017, 00:21
1281
Levent Gültekin’in konferansı bugün

Çorum Demokrasi Platformu tarafından organize edilen konferans, saat13.30’da Belediye Konferans Salonu’nda yapılacak.

Söz konusu etkinlikle ilgili Demokrasi Platformu tarafından yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak halk oylamasına az günler kala; Çorum Demokrasi Platformu olarak farklı bakış açısına sahip Gazeteci Levent Gültekin'i Çorum'a davet ettik. Demokrasi farklı fikirlerin bir arada yaşadığı ve yaşaması gereken bir rejimdir. Tartışmadan kabul etmek, öğrenmeden taraf olmak, bilmeden fikir sahibi olmak demokrasilerde olmaması gereken bir durumdur. Bu nedenle farklı fikirleri dinlemek için bu konferansı yapıyoruz.

Bilindiği gibi Anayasalar bir ülkenin temel kanun metinleridir. Bunların kabul edilmesi sıradan kanunlar gibi geçiştirilemez. Bunların kabul edilmesi ve uygulanması için toplumda büyük bir uzlaşmanın meydana gelmesi gerekir. Türkiye tarihi darbe anayasaları ile doludur. Yapıldıktan kısa bir süre sonra tartışılır hale gelmiştir. OHAL döneminde yapılacak bir halkoylamasının meşruluğu bir yana yaşanan sürecin kendisi tartışma konusu olduğu açıktır. Daha 2010 halkoylamasının üzerinden 5-6 yıl geçmeden bunun kötü olduğunu belirterek, yapılanın yanlış olduğunu belirtmekte akıllara durgunluk vermektedir. Bu nedenle bunları tartışmak gerektiğine inanıyoruz. Bu nedenle tüm duyarlı vatandaşları konferansa davet ediyoruz.”

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
23°
parçalı az bulutlu
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@