“Kutlu Doğum Haftası, Erdoğan’ı aklama haftasına dönüştürüldü”

Bu haftanın Tayyip Erdoğan’ın din istismarı haftasına çevrilmesi Sevgili Peygamberimizin mübarek ruhunu incitir” diyen İhsan Özkes, “Şayet samimi olsalardı bu yılın ana temasını ‘Tövbe ve İstiğfar’ olarak tespit etmeleri gerekirdi” ifadesini kullandı.

Güncel 14.04.2014, 21:54 14.04.2014, 22:11
746
“Kutlu Doğum Haftası, Erdoğan’ı aklama haftasına dönüştürüldü”

CHP Parti Meclisi Üyesi, İstanbul Milletvekili, emekli Üsküdar Müftüsü, hemşehrimiz İhsan Özkes, Kutlu Doğum Haftası’nın, adeta Tayyip Erdoğan’ın din üzerinden karşıtlarını haklama, kendisini ve yandaşlarını aklama haftası haline getirildiğini savundu.

İhsan Özkes, TBMM’de yaptığı yazılı açıklamada şu görüşleri dile getirdi:

“13 Nisan 2014 Pazar günü İstanbul’da Sinan Erdem Kapalı Spor Salonunda yapılan Kutlu Doğum Haftası ‘Peygamberimiz, Din ve Samimiyet’ temalı açılış programında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması açıkça göstermiştir ki Kutlu Doğum Haftası Tayyip Erdoğan’ın Din İstismarı Haftasına dönüşmüştür. Bu hafta adeta Tayyip Erdoğan’ın din üzerinden karşıtlarını haklama, kendisini ve yandaşlarını aklama haftası haline gelmiştir. Kutlu Doğum Haftası Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in doğumuyla ilgili olmaktan çıkartılmış, Tayyip Erdoğan’ı aklama ve egosunu tatmin etme haftasına dönüştürülmüştür.

Yüce Allah’ın muazzez dininin ve ayetlerinin Tayyip Erdoğan’ın saltanatı için kullanılır hale getirilmesi gayretullaha dokunur. Bu haftanın Tayyip Erdoğan’ın din istismarı haftasına çevrilmesi Sevgili Peygamberimizin mübarek ruhunu incitir.

Görmez, Diyanet’i Tayyip Erdoğan’ın emrinde kullanılan bir kurum haline getirmiştir. Görmez, cüppesini çıkarıp siyaseti öyle yapmalıdır.

17 Aralık 2013’den beri hırsızlık, yolsuzluk ve rüşvetle ilgili ayetlere ve hadislere adeta sansür konuldu. Dinde samimiyet rafa kalktı. Bu haftada bir de samimiyetten bahsediyorlar ya pes doğrusu.

‘Her Cuma bir ayet sallıyorum’, ‘Bu Bakara iyi makara’ diyenlerde samimiyet ne gezer! Şayet samimi olsalardı bu yılın ana temasını ‘Tövbe ve İstiğfar’ olarak tespit ederlerdi.”

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 03 Haziran 2020
İmsak 03:09
Güneş 05:04
Öğle 12:43
İkindi 16:41
Akşam 20:13
Yatsı 21:59

Gelişmelerden Haberdar Olun

@