Kurumlardan brifing alındı, üst makamların talimatları iletildi

Çorum Valisi Necmeddin Kılıç, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü idarecilerinden brifing aldı.

Güncel 18.10.2017, 00:06
798
Kurumlardan brifing alındı, üst makamların talimatları iletildi

Valilik toplantı salonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile başlayan toplantı, İl Sağlık Müdürlüğü toplantısının ardından İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantısı ile geç saatlerde sona erdi. Geçtiğimiz hafta Ankara’da yapılan Valiler Toplantısı’na katılan Vali Kılıç, üst makamların talimatlarını kurum yöneticilerine iletti.

Vali Kılıç İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantısında yaptığı konuşmada, eğitimde kalitenin yükseltilerek milli manevi değerlere bağlı nesiller yetiştirmenin önemine değindi. Okul öncesi eğitim, güvenli okul, değerler eğitimi ve devlet-millet işbirliği konuları başta olmak üzere yapılması gereken çalışmalar konusunda üst makamların talimatlarını aktardı. Ayrıca, geçtiğimiz hafta sonu Bayat ilçesi ve merkeze bağlı 13 köyde incelemelerde bulunan Vali Kılıç, taşımalı eğitim, okul servisleri ve halkın diğer giderilmesi gereken ihtiyaçları konusunda İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’e talimat verdi.

İl Sağlık Müdürlüğü toplantısında, Çorum’da sağlıkta kurumsal yapılanma değerlendirildi. Poliklinik hizmetleri, acil, diş ve mhrs-merkezi hasta randevu sistemi başta olmak üzere, hasta memnuniyetinin yükseltilmesi konuları ele alındı. Kurum çalışmaları hakkında brifing alan Vali Kılıç, İl Sağlık Müdürü Dr. Metin Öztürk’e verdiği talimatta sağlıkta hasta memnuniyetinin artırılmasını istedi. Bunun yanı sıra sağlık çalışanlarının uğradığı şiddet olaylarına da değinen Vali Kılıç, sağlık çalışanlarına yönelik menfur saldırıların asla kabul edilemeyeceğini sözlerine ekledi.

Gecenin 3. toplantısı İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yöneticileri ile yapıldı. İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Orhan Sarı’dan brifing alan Vali Kılıç, Çorum’da sulu tarımın artırılması, nadas alanlarının azaltılması, gıda güvenliği, tarladan sofraya kaliteli ürün üretilmesi, gelir getirici faaliyetlerin artırılması konularında talimat verdi. Bitkisel üretim ve hayvancılığın geliştirilmesi konusunda üretici birlikleri ve meslek örgütleri ile ortak çalışmalar yapılması konularına değinen Vali Kılıç, Çorum’un potansiyelinin artırılarak kullanılmasını istedi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
açık
banner303
Namaz Vakti 12 Ağustos 2020
İmsak 04:02
Güneş 05:40
Öğle 12:50
İkindi 16:41
Akşam 19:51
Yatsı 21:22

Gelişmelerden Haberdar Olun

@