“Kurucu idare yozlaştırılmaya çalışılıyor”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Hasan Suvacı, Türkiye üzerindeki emellerini geçmişte gerçekleştiremeyen emperyalist güçlerin, ülkeyi ve insanlarını çok iyi tanıdığını ve bunu insanları birbirine düşürmek için kullandıklarını ifade etti.

Güncel 12.02.2016, 00:59 12.02.2016, 00:59
370
“Kurucu idare yozlaştırılmaya çalışılıyor”

Atatürkçü Düşünce Derneği Çorum Şube Başkanı Uğur Demirer, CHP İl Başkanı Hasan Suvacı ve yönetim kurulu üyelerine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette yaptığı konuşmada ülkenin yangın yerine döndüğünü ve kısa zaman önce 9 şehit verildiğini anlatan Demirer, yine çetin bir sürece girildiğini ve iktidarın al özerkliği ver başkanlığı gibi bir durumu gündeme getirmeye hazırlandığını söyledi.
Atatürk’ün kurduğu partiyi ziyaret etmekten mutlu olduğunu anlatan Demirer, insanların daha demokratik yönetilmesini isteyen cumhuriyetçi insanların güç birliği yapmak zorunda olduğunu ve bu gücün toplumda oluşabileceğine inandığını belirtti.
CHP İl Başkanı Hasan Suvacı da konuşmasında son dönemlerde kurucu iradenin nasıl yozlaştırılmaya çalışıldığının görüldüğünü kaydederek, emperyalist ülkelerin Sevr’i unutmadığını, toplumu iyi analiz ettiklerini ve istedikleri gibi insanları birbirine düşürebildiklerini anlattı.
Ülkenin cehenneme dönmüş durumdayken ülke yöneticilerinin başka ülkelerde gezdiğini belirten Suvacı, bir taraftan şehitler verilirken bir taraftan da sıra geceleri düzenlenip eğlenildiğini ancak halkın bunları takip ettiğini ve gereken cevabı zamanı gelince vereceğini söyledi. İlahiyatçılara da önemli görevler düştüğünü anlatan Suvacı, “mevlit okutulurken Atatürk ve silah arkadaşlarına da rahmet okunurdu. İlk dini kurumları kuran insana vefasızlık yapılmaya başlandı. Müslümansak eğer önce Atatürk ve silah arkadaşları ile ülkenin kurtuluşu için can verenlere dualar etmeliyiz” diye konuştu.
(Erkan BAYATLI)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
15°
açık
banner303
Namaz Vakti 27 Eylül 2020
İmsak 05:02
Güneş 06:26
Öğle 12:36
İkindi 15:57
Akşam 18:37
Yatsı 19:55

Gelişmelerden Haberdar Olun

@