Kur’an Kursu öğreticileri “kadro” bekliyor

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından geçici ve vekil olarak görevlendirilen Kuran Kursu öğreticileri, yaşadıkları mağduriyetleri dile getirerek hükûmet yetkililerinden kadro talebinde bulundu.

Güncel 21.02.2015, 01:15 21.02.2015, 01:16
1259
Kur’an Kursu öğreticileri “kadro” bekliyor
Çorum’da yaygın din öğretimi alanında önemli bir vazifeyi yerine getirdiklerini vurgulayan öğreticiler, bu alanda adım atılması için duada bulunduklarını kaydettiler. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)’nın yanı sıra Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) ve mülâkat aşamalarının ardından il ve ilçelerdeki Kuran Kursları’nda görevlendirilen öğreticiler, aldıkları ek ders ücretlerinin yetersizliğinden dert yandı.
Olumsuz hava koşullarında Çorum’un en ücra köylerinde din hizmeti sunan öğreticiler, asgari ücretin bile altında olan ek ders ücretlerinin en az yarısını yol parası olarak verdiklerini geriye kalanla da ailelerinin geçimine katkı sağlamaya çalıştıklarını ifade ettiler. Olumsuzluklara rağmen görevlerini en iyi şekilde yerine getirme bilinciyle hareket ettiklerini vurgulayan öğreticiler, yaklaşan seçim öncesinde taleplerinin dikkate alınmasını istedi.
Geçmiş dönemlerde yapılan yasal düzenlemelerde yeterlilik belgesi bulunmayan vekil görevlilere dahi kadro hakkı tanındığını hatırlatan öğreticiler, KPSS, DHBT ve mülakattan geçirilerek vazifelendirilen din görevlilerinin de hakkının verilmesini talep ettiler.
Geçici görevlendirilmeleri nedeniyle gelecek endişesi taşıdıklarını belirten öğreticiler, kadro mağduriyetlerinin giderilmesi için yasal düzenleme beklediklerini sözlerine eklediler. Çorum’da yüzlerce fahri görevlinin bulunduğunu hatırlatan öğreticiler, milletvekillerine de seslenerek Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun konudan haberdar edilmesi halinde sorunlarının çözüleceğine inandıklarını sözlerine eklediler.
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
25°
açık
banner303
Namaz Vakti 28 Eylül 2020
İmsak 05:03
Güneş 06:27
Öğle 12:36
İkindi 15:56
Akşam 18:35
Yatsı 19:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@