Kur’an kursu öğrencilerine hediye

Melikgazi Camii’nde yaz Kur’an kursuna katılan ve başarılı olan öğrencilere altın ve çeşitli hediyeler verildi.

Kur’an kursu öğrencilerine hediye

Melikgazi Camii’nde yaz Kur’an kursuna katılan ve başarılı olan öğrencilere altın ve çeşitli hediyeler verildi.

23 Ağustos 2014 Cumartesi 01:25
Kur’an kursu öğrencilerine hediye
Melikgazi Camii’nde yaz Kur’an kursuna katılan ve başarılı olan öğrencilere altın ve çeşitli hediyeler verildi. Camide yapılan ödül törenine veliler de yoğun ilgi gösterdi. Yaz Kur’an kursu sezonunun bittiğini ve kurs süresince öğrencilere dini eğitimler verildiğini belirten Melikgazi Camii Dernek Başkanı Mustafa Aşan, “25 öğrencimizin katıldığı yaz Kuran kursumuzu tamamladık. Kursumuza katılan öğrencilerimize gram altın, Kur’anı Kerim meali, namaz hocası, Diyanet İşleri’nin dergisini ve bir miktar para ödülü verdik” diyerek önümüzdeki yıllarda da kursların devam edeceğini söyledi.

8 yıldır Melikgazi Camiinde görev yaptığını belirten Mustafa Aşan, “Dini bayramlarda bayram namazına gelen cemaatimize Kur’an’ı Kerim meali ve namaz hocası hediye ediyoruz. Ayrıca Ramazan aylarında teravih namazına gelen cemaatimize çay, cumaya gelen vatandaşlarımıza da lokum ve çikolata ikramlarında bulunuyoruz” dedi.

Kursların verimli geçtiğini ve öğrencilerin dinimizi en iyi şekilde öğrendiklerini söyleyen Melikgazi Camii Hocası Hasan Hançer ise, “ Öğrencilerimize kurs süresince nasıl namaz kılınacağı, nasıl abdest alınacağı öğretildi. İslam’ın 5 şartı, imanın şartları, 32 farz, peygamber efendimizin hayatı ve ahlak bilgisi hakkında eğitimler verildi” dedi.

Melikgazi Yaz Kuran Kursu’nda ilk 5’e giren öğrenciler ayrıca çeyrek altınla ödüllendirildi. Öğrencilerin ödüllerini ise Melikgazi Camii Hocası Hasan Hançer ve Dernek Başkanı Mustafa Aşan verdi.
(Onur MÜLAZIM)
Son Güncelleme: 23.08.2014 02:26