Kültür Merkezi için ilk inceleme yapıldı

Çorum’un kültür merkezine kavuşması için ilk incelemeler yapıldı.

Kültür Merkezi için ilk inceleme yapıldı

Çorum’un kültür merkezine kavuşması için ilk incelemeler yapıldı.

18 Şubat 2014 Salı 21:20
Kültür Merkezi için ilk inceleme yapıldı
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in talimatı doğrultusunda Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Murat Gürül ile Yatırım İşletmeleri Genel Müdürlüğü Kültür Merkezleri Daire Başkanı Çağdaş Şener, Çorum’a gelerek kültür merkezi olarak düşünülen alanlarda incelemelerde bulundu.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Özüdoğru ve Müze Müdürü Dr. Önder İpek ile birlikte Kerebigazi Otoparkı’nda incelemelerde bulunan heyet, daha sonra Devlet Tiyatro Salonu’na geçti. Devlet Tiyatro Salonu’nu geçen Gürül ve Şener buranın fiziki yapısı hakkında bilgi aldı. Heyet son olarak Vali Sabri Başköy ve Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ile bir araya gelerek yeni kültür merkezi konusunda yapılması planlanan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu. Yapılan görüşmeler sonunda yatırıma esas olacak projenin hazırlanması için karar alındı. Ayrıca Kültür Merkezi için belirlenen Kerebigazi Otoparkı’nın yetersiz olduğu takdirde yeni merkezin Hıdırlık mevkiinde bir tarafta yapılmasının da planladığı öğrenildi.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Ali Özüdoğru, Devlet Tiyatro Salonu’nun talepleri karşılamakta yetersiz kaldığını belirterek, 1968 yılında hizmete açılan binanın yıprandığını söyledi. Tiyatro salonunun tadilatı konusunda çalışma yaptıklarını dile getiren Özüdoğru, binanın tadilat maliyetinin yeni bir hizmet binasıyla eş değer olduğuna dikkat çekti. (İHA)
Son Güncelleme: 18.02.2014 21:21