Külcü’ye cami teşekkürü

Merkeze bağlı Beytepe Cami'ne yapılan kütüphane ve bayanlar için namaz kılma yeri inşaatının tamamlanması nedeniyle Cuma namazından sonra program düzenlendi.

Güncel 12.01.2014, 23:35 13.01.2014, 00:11
563
Külcü’ye cami teşekkürü
Camide düzenlenen programa Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Vali Yardımcısı Fikret Zaman, Belediye Başkan Yardımcıları Zeki Gül, Alper Zahir ve cami cemaati katıldı. İl Müftüsü Mehmet Aşık, tamamlanarak Cuma Namazı sonrasında yapılan törenle hizmete girdi.
Beytepe Camii müezzini Rıfat Sert programda yaptığı konuşmada Haziran 2013’te başlayan ek inşaat çalışmasının 4 ay içerisinde tamamlandığını, bu dönemde kendilerine her türlü yardımı yapan Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye teşekkür etti.
İl Müftüsü Mehmet Aşık da yaptığı konuşmada cami cemaatinin inşaat çalışmalarına verdiği destek için teşekkür etti. Müftü Aşık, Çorum Belediyesi’nin katkıları nedeniyle Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’ye de teşekkür ederek “Allah, cami inşaatımıza destek veren herkese sevaplarının karşılığını her iki cihanda verir inşallah” şeklinde konuştu.
“Rabbim bu hizmetlere bizi memur eyledi” diyen Başkan Külcü, Belediye Kanunu'nda yapılan bir düzenleme ile kanuna bir madde eklendiğini ve bu madde ile belediyelerin artık ibadethane yaptırabildiğini hatırlatarak “Bu kanunu çıkaran herkese teşekkür ediyorum. Bugün önümüz açıldı. İmkânlarımız doğrultusunda milletimizin hayrına hizmetine sunuyoruz. Ayet-i Kerime’de de ‘Allah'ın evlerini Allah'a iman edenler ve O’ndan korkanlar imar ederler.’ deniyor. Biz de bu yolda yürümeye gayret ediyoruz. Rabbim müsaade ederse önümüzdeki beş yılda, camiler, Kuran Kursları, abdesthaneler gibi çok güzel hazırlıklarımız var.” dedi.
Abdibey Cami, Ulucami ve Hıdırlık Camileri’nde de güzel çalışmalar yaptıklarını hatırlatan Başkan Külcü, “Allah bu hizmetlerden yararlanmayı bütün mü’min insanlara nasip etsin. Beytepe Cami'mizin ek inşaatında emeği geçen hemşehrilerimi kutluyorum” diye konuştu. (Volkan SINAYUÇ)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
12°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 15 Ağustos 2020
İmsak 04:07
Güneş 05:43
Öğle 12:50
İkindi 16:39
Akşam 19:47
Yatsı 21:17

Gelişmelerden Haberdar Olun

@