Kudüs’e özgürlük için yürüdüler

Filistin Halkıyla Dayanışma Platformu tarafından “Özgür Kudüs Yürüyüşü” gerçekleştirildi.

Güncel 21.12.2014, 22:52 21.12.2014, 20:53
1037
Kudüs’e özgürlük için yürüdüler
Filistin Halkıyla Dayanışma Platformu tarafından “Özgür Kudüs Yürüyüşü” gerçekleştirildi.
İsrail’in özellikle Mescidi Aksa’ya yönelik saldırıları dün Filistin Halkıyla Dayanışma Platformu tarafından geniş bir katılımla protesto edildi.
Akıncılar Derneği, Hitit Üniversitesi Suffa Kulübü, Çorum İHH, Özgür-Der, İlke-Der, Çağrı Eğitim Vakfı, Ensar Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, Esder, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği, Kamu Şirket Çalışanları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Çorum İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği’nin oluşturduğu Platform üyeleri dün Devlet Tiyatro Salonu önünden Saat Kulesi’ne kadar yürüdüler.
Gazi Caddesi boyunca ellerindeki çeşitli pankart ve dövizlerle İsrail’i kınayan Platform üyeleri aralıksız bir şekilde slogan attılar.
Hürriyet Meydanı’na gelindiğinde ise Akıncılar Derneği Çorum Şube Başkanı Mustafa Çağdaş, Platform adına bir basın açıklaması yaptı.
Müslümanların ilk kıblesi ve Hz. Muhammed (S.A.V)’in mirası olan Mescid-i Aksa ve Kudüs’e yönelik İsrail Devleti’nin sürdürdüğü saldırıların kabul edilemez olduğunu belirten Mustafa Çağdaş, “Kudüs’ün işgal altında olması sadece zalimlerin ittifakıyla değil dünya Müslümanlarının bu konudaki duyarsızlığındandır. Siyonist zalimler hedeflerine ulaşırken, kan ve gözyaşı coğrafyasına dönen İslâm âleminin birleşme vakti gelmiştir.” dedi.
Akıncılar Derneği Şube Başkanı Çağdaş, “Kudüs’ün özgürlüğe kavuşabilmesi için dünya Müslümanları birbiriyle kenetlenmeli ve Filistin davası sürekli diri ve gündemde tutulmalıdır. Siyonist işgal güçleri kardeşlerimizi şehit edip İslâm mabetlerine zarar vermeye başladıktan sonra harekete geçmemiz bir anlam ifade etmez. Bizler Kudüs’le beraber Doğu Türkistan, Suriye, Afganistan, Irak ve bütün Müslümanlar için kitlesel eylemler gerçekleştirip mazlumların yanında İbrahimî duruşumuzu göstermeliyiz.” diye konuştu.
Filistin Halkıyla Dayanışma Platformu Üyeleri, yapılan duanın ardından tekbirler getirerek ve çeşitli sloganlar atarak olaysız şekilde dağıldı. (Recep SERBES)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner303
Namaz Vakti 20 Eylül 2020
İmsak 04:54
Güneş 06:19
Öğle 12:39
İkindi 16:05
Akşam 18:48
Yatsı 20:08

Gelişmelerden Haberdar Olun

@