“Kudüs için fiilî adım atılmalı”

Erbakan Vakfı Çorum Şubesi Başkanı Yakup Taş, ABD’nin Kudüs’ü başkent olarak tanımasının önünü alabilmek ve Siyonist İsrail’in bölgedeki yayılmacı emellerine son vermek üzere bir an önce gerekli karşı hamlenin başlatılması gerektiğini belirterek, “Bölgenin yeniden istikrara kavuşturulması için tüm yetkilileri hiç vakit kaybetmeden gerekli fiili adımları atmaya davet etmeyi sorumluluğumuzun bir gereği olarak görmekteyiz.” dedi.

Güncel 15.05.2018, 21:06
331
“Kudüs için fiilî adım atılmalı”

Yakup Taş, ABD ve İsrail'in bu küstah hamlesine karşı, başta Türkiye olmak üzere tüm Müslüman ülkelerin bildiri yayınlamak ve sözlü kınamalar yapmak yerine, hemen bugün atması gereken fiili adımları ise şu şekilde sıraladı:

“Tel Aviv'deki Büyükelçimiz acilen geri çağırılmalıdır. İsrail'le bütün siyasi ve ekonomik ilişkilerimiz derhal kesilmelidir. İsrail'e Türkiye tarafından Yumurtalık üzerinden K. Irak petrolünün ulaştırılmasına derhal son verilmelidir. ABD'nin Adana, İncirlik Üssü derhal kapatılmalıdır. ABD'nin, sırf İsrail'i İran'ın füze saldırılarına karşı korumak için kurduğu Malatya, Kürecik füze kalkanı tesisi derhal kapatılmalıdır. Petrol, doğalgaz, uranyum, bor başta olmak üzere bütün stratejik maddelerin ABD ve İsrail'e satışı bütün Müslüman ülkeler tarafından durdurulmalıdır. Müslüman ülkelerin hava sahaları, karasuları ve limanları ABD ve İsrail'e kapatılmalıdır. ABD ve İsrail firmalarının bütün Müslüman ülkelerde devletle yapmış olduğu kontratlar derhal iptal edilmelidir ki Türkiye’nin geçtiğimiz günlerde Boeing'le yaptığı 11 milyar $'lık uçak alım anlaşması bunlardan sadece bir tanesidir.”

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 26 Kasım 2020
İmsak 06:03
Güneş 07:32
Öğle 12:32
İkindi 15:01
Akşam 17:23
Yatsı 18:47

Gelişmelerden Haberdar Olun

@