“Küçük Hititologlar Yetişiyor” projesi Milli Eğitim’le ortak devam ettirilecek

Hitit Uygarlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç.Dr. İlknur Taş, Hititoloji Biliminin ilk ve orta dereceli okullarda tanıtılması amacıyla uygulamaya konulan projenin örnek oluşturacağına inandığını söyledi. Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ise, projelerin sistemli bir şekilde sürdürülmesinden yana olduğunu ifade etti.

Güncel 16.03.2014, 21:29 16.03.2014, 21:34
634
“Küçük Hititologlar Yetişiyor” projesi Milli Eğitim’le ortak devam ettirilecek

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Reha Metin Alkan tarafından Hitit Uygarlığı Uygulama Ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü’ne atanan Doç. Dr. İlknur Taş koordinatörlüğünde yürütülen “Küçük Hititologlar Yetişiyor” Projesi bundan böyle araştırma merkezi bünyesinde etkinliklerine devam edecek.

Hititoloji Biliminin ilk ve orta dereceli okullarda tanıtılması amacıyla geliştirilen proje önümüzdeki günlerde Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak yürütülmeye başlanacak.

Bu bağlamda Doç.Dr. İlknur Taş, geçtiğimiz hafta Milli Eğitim İl Müdürü Seyit Ali Büyük’ü ziyaret ederek, kendisine çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Önümüzdeki günlerde Rektör Alkan ile Milli Eğitim Müdürü Büyük arasında bir protokol yapılarak, örnek nitelikteki projenin Çorum genelinde tüm ilk ve orta dereceli okullarda uygulanmasına başlanabileceği bildirildi.

Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, kurumlarına teklif edilen projelerin bir defaya mahsus olmayıp sistemli bir şekilde uygulanmaya uygun olmasının kendileri açısından da çok önemli olduğunun altını çizdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 30 Kasım 2020
İmsak 06:06
Güneş 07:36
Öğle 12:34
İkindi 15:00
Akşam 17:21
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@