“Köylerde kilit taşı sorunu kalmayacak”

AK Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, 2017 yılının değerlendirmesi ve 2018 yılında yapılması planlanan çalışmaları görüşmek için AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar ve İl Genel Meclis Üyeleri Mustafa Alagöz, Nurettin Karaca ve Mustafa Çelik ile birlikte İl Özel İdaresi’ni ziyaret etti. Yapılan toplantıda Özel İdare Genel Sekreteri Recep Çıplak, birim müdürleriyle birlikte hazır bulundu.

Güncel 16.10.2017, 22:47
779
“Köylerde kilit taşı sorunu kalmayacak”

Burada bir konuşma yapan Ahmet Sami Ceylan, “1.5 milyon metrekare kilit taşı ve hiç asfaltı olmayan yerlere 540 kilometre 1. kat asfalt, şu ana kadar DSİ ile olan problem yüzünden altyapı ve kanalizasyon sorunu yaşayan 17 köy bildiğim kadarıyla ve özellikle tarımsal sulamada her arazinin başına sulama suyu getirilmesi hedefi koymuştuk. Bunu da özellikle geçtiğimiz günlerde sayın bakanımız da aynı anda aynı söylemde bulundu. O tarlaya suyu akıtmamız lazım dedik. Geçen sene ki bu hedeflerimiz fazlasıyla tuttu” dedi.

2017 ve 2018’de Çorum’da kilit taşı ve asfalt sorunu kalmayacak dediklerini anımsatan Ceylan, “2018’de yapılacak çalışmalarla kilit taşı ve asfalt sorunu diye bir şey kalmayacak. Zaten içme suyunda problemimiz yok, kanalizasyonda %90’ın üzerindeyiz ve 17 köyün çalışmaları da tamamlanınca %100’e gelmiş olacak. Diğer yatırımlarla da beraber tarımsal alanda Çorum bölgede bir yıldız haline gelecek” ifadelerini kullandı.

Kırsala yapılan yatırımların devam edeceğini kaydeden Milletvekili Ceylan, konuşmasında şunları dile getirdi:

“2008’de AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı koltuğunda otururken ilk demecim ‘benim kırsalda, köylerde yaşayan vatandaşım çamura basmayacak’ demiştim. Geldiğimiz 9 senede AK Parti döneminde köylerde yaşayacak insanlarımız çamura basmayacak inşallah. Bu sene sonunda da tamamen kilit taşı problemini halledeceğiz. Ekibimiz öyle bir çalışıyor ki özel sektör bize malzeme yetiştirmede özellikle de kilit taşında yetersiz kalıyor. Bu da Türkiye’nin nereden nereye geldiğinin işaretidir. Diğer alanlarda da sağlıkta olsun, sosyal alanda olsun, kültürel alanda olsun yaptığımız atılımlarla inşallah Çorum daha yaşanabilir şehirler içerisinde ilk sıralarda yer almaya devam edecek. Bu vesileyle tekrar tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. En sevindirici taraflarından birisi de zorlu arazi şartlarına, bilhassa Kargı ve Bayat olmak üzere bu arazi şartlarına rağmen hiç kaza yaşanmaması sevindirici oldu. Merkez İlçe Başkanımıza ve İl Genel Meclisi Üyelerimize teşekkür ediyoruz. Bizim derdimiz var derdimiz Çorum’a hizmet. Başka bir derdimiz yok. İl Başkanımıza da teşekkür ediyoruz. Yine Sayın Valimize geldiği günden beri çalışmalarında ve ekibiyle beraber devamlı proje üretmesinden dolayı teşekkür ediyoruz. Önümüzde ki dönem kış aylarını ve baharı iyi değerlendirip zamanı daha tasarrufla kullanacağız. Çünkü Çorum’da çalışma süresi beşinci ay ile dokuzuncu ay desek 4 aylık bir çalışma süresi oluyor.”

“YILSONUNDA PROGRAMIMIZI TAMAMLAMIŞ OLACAĞIZ”

Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan’ın ardından konuşan İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Çıplak da, “Ekibimizle beraber programı gerçekleştirmek, bitirmek gayreti içerisindeyiz. Yılsonu itibariyle inşallah programımızı tamamlayacağız. Biz de bu anlamda çok sıkı bir iş takibi yapıyoruz. Nazik ziyaretlerinizden dolayı siz sayın vekilimize, merkez ilçe başkanımıza ve il genel meclis üyelerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar ise bugün itibariyle 590 kilometre yol yaptıklarını belirterek, “Bundan önce yaptığımız bir sezonda 300 kilometre idi. Bu da mükemmel bir çalışma örneği olduğunu gösteriyor. Allah’a şükürler olsun şu anda asfaltsız köyümüz kalmadı diyebiliriz. Ama özellikle hukuki olarak çözemediğimiz bir iki köy var, Çatak grup yolu gibi. Bunun üzerinde de konuştuk ve çözüm bulduk. Eğer orada ki muhtarlarımızın tamamı bize gelip vekâlet verirlerse orayı onların vekâletiyle halledebileceğiz. Burada İl Özel İdare ekibine, Genel Sekreterimize, İl Başkanımıza, Sayın Valimize, Milletvekilimize teşekkür ediyorum. Çünkü bunların yapılabilmesi için bir bütçeye ihtiyaç var. Özellikle de vekillerimiz sağ olsun Ankara’da büyük çaba sarf ederek büyük paralar getiriyorlar. İnşallah birlik beraberlik içerisinde güzel işler yapacağımıza inanıyorum ve bende tüm Özel İdare ekibine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
21°
açık
banner303
Namaz Vakti 10 Ağustos 2020
İmsak 03:59
Güneş 05:38
Öğle 12:51
İkindi 16:42
Akşam 19:53
Yatsı 21:25

Gelişmelerden Haberdar Olun

@