Köy yolunun yapımı için Cumhurbaşkanı’na dilekçe

Sungurlu’ya bağlı Çingiller Köyü Muhtarı Beytullah Kaleli, 2014 yılından bu yana yol sıkıntısı yaşadıklarını belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yardım istedi.

Güncel 16.12.2016, 23:44
3612
Köy yolunun yapımı için Cumhurbaşkanı’na dilekçe

Muhtar Beytullah Kaleli, Cumhurbaşkanlığı Halkla İlişkiler Başkanlığı’na yazdığı dilekçesinde, Çingiller Köyü sakinlerinin hâli hazırda kullandıkları yolun komşu Mahmatlı Köyü’nden geçtiğini ancak bu köy muhtarının geçiş konusunda “sıkıntı” çıkardığını belirterek yol probleminin giderilmesini talep etti.

Köy Muhtarı Kaleli’ye yanıt, Cumhurbaşkanlığı Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından 2 Aralık tarihinde Çorum Valiliği’ne gönderilen yazıyla geldi.

Konuya ilişkin hazırlanan cevabî yazıda, “Beytullah Kaleli’ye ait başvuru Valiliğimizce incelenmiştir. Söz konusu yol ile ilgili kamulaştırma çalışmalarının devam etmekte olup arazi sahipleri ve varisleri ile ilgili eksik bilgilerin resmi yazı ile istenildiği, Sungurlu Nüfus Müdürlüğü'nden cevap yazısı beklenildiği, yazının gelmesine müteakip Kıymet Takdir Komisyonu arazi bedellerini belirleyecek ve sonrasında da Uzlaşma Komisyonu ile arazi sahipleri arasında gerekli kamulaştırma pazarlıklarının başlayacağı, tüm kamulaştırma işlemlerinin bitmesinin ardından yol yapım çalışmalarına ivedilikle geçileceği, yapılan tüm bu işlemlerin titizlik ve ivedilikle devam ettirileceği Çorum İl Özel İdaresinin 13.12.2016 tarih ve 13244 sayılı yazılarından anlaşılmıştır.” denildi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
27°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@