Köse, Eğitim-Sen’den istifa etti

Eğitimci Selçuk Köse, KESK’e bağlı Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) üyeliğinden ve delegeliğinden istifa etti.

Köse, Eğitim-Sen’den istifa etti

Eğitimci Selçuk Köse, KESK’e bağlı Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) üyeliğinden ve delegeliğinden istifa etti.

20 Ocak 2014 Pazartesi 21:59
Köse, Eğitim-Sen’den istifa etti
Kuruluşundan beri üyesi olduğu Eğitim-Sen üyeliğinden üzülerek istifa ettiğini belirten Selçuk Köse, mevcut yönetimin örgüt bağımsızlığını koruyamamasını ve özel siyasi tercihlerini ön plana çıkarmasını istifasına gerekçe olarak gösterdi.
Sendikaların özelliklerine ve görevlerine değinen Bahçelievler Öğretmen Salim Akaydın Ortaokulu Müdürü Selçuk Köse yaptığı yazılı açıklamada, “Sendikaların en önemli görevi; üyelerinin çalışma yaşamına ilişkin sorunlarını çözerek, sosyal haklarının iyileştirilmesi için emek gücünü kullanmaktır. Sendikaların en önemli özelliği ise; onurla ve öz kimliğiyle ayakta durmasıdır. Aynı zamanda kitle örgütü olma özelliğinden dolayı da diline, dinine, rengine siyasi görüşüne bakmaksızın bütün çalışanların haklarını korumaktır. Bu özelliğinden dolayı da örgütsel bağımsızlığını korumak bir zorunluluktur” diyerek sendikaların hiçbir koşulda siyasi partilerin güdümüne giremeyeceğini belirtti.
Selçuk Köse; “Mevcut yönetim, örgüt bağımsızlığını koruyamayıp özel siyasi tercihlerini ön plana çıkardıkları için, sendikanın kitlesel örgütlenme kimliği yok edildiği için, ülkenin her türlü sorunlarını demokrasi mücadelesinin içine koyup asıl sendikal sorunları unutulur hale getirildiği için, kongre oyunları yapılarak sendikal birliğimizi bozdukları için, yönetim ve üyeler arasındaki güven ve sadakatin yok edildiği için ve demokratik önderlik düzgün şekilde işlemediği için kuruluşundan bu güne kadar üyesi olmaktan onur duyduğum Eğitim-Sen üyeliğinden ve delegeliğinden üzülerek istifa ediyorum” dedi. (Onur MÜLAZIM)
Son Güncelleme: 20.01.2014 21:59