Köse: “Bu kahramanlık destanı değil, çırpındıkça batıyorsunuz”

Kobani’den kaçan IŞİD militanlarının Türkiye’ye sızdığı ve İstanbul’da uyuyan hücre oluşturduğu yolunda bilgiler alındığını belirten CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, “Siz tası tarağı toplayıp, sandukayı alıp Eşme Köyü’ne getirerek ve türbeyi bombalayarak, vatan topraklarını başka ülkenin egemenliğine bırakmış olmuyor musunuz?” diye sordu.

Güncel 27.02.2015, 00:16 26.02.2015, 23:17
660
Köse: “Bu kahramanlık destanı değil, çırpındıkça batıyorsunuz”
CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, vatan toprağını b.aşka ülkenin egemenliğine bırakmanın, TCK’da ağırlaştırılmış müebbet gerektiren suçun tarifine girdiğini söyledi.
MHP’nin TBMM’de Süleyman Şah Türbesi ve Saygı Karakolunun taşınmasıyla ilgili genel görüşme önergesinin görüşülmesini içeren grup önerisi, kabul edilmedi.
Meclis’te daha sonra tartışma çıktı. Çorum Milletvekili Tufan Köse, hükümete bu konuda ateş püskürdü.
Milletvekili Köse, “PYD’nin yardımıyla kaçabildiniz. IŞİD’den de icazet almışsınız. Çırpındıkça batıyorsunuz, kıbleyi şaşırdınız. Bu kahramanlık destanı değil. Senin stratejik derinliğin de PYD hatta IŞİD’in yardımıyla Eşme Köyü’ne gömülmüştür.” dedi.
Tufan Köse, daha sonra şu görüşleri dile getirdi:
“Kobani’den kaçan IŞİD militanları Türkiye’ye sızmış, İstanbul’da uyuyan hücre olmuş. Siz tası tarağı toplayıp ,sandukayı alıp, türbeyi de bombalayıp Eşme Köyü’ne getirerek vatan topraklarını başka ülkenin egemenliğine bırakmış olmuyor musunuz? Bu, TCK’da ağırlaştırılmış müebbet gerektiren suçun tarifine girmiyor mu? Türkiye’de yargılanacaksınız, uluslararası ağır ceza mahkemeleri de sizi yargılayacak.”
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
21°
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 22 Eylül 2020
İmsak 04:56
Güneş 06:21
Öğle 12:38
İkindi 16:03
Akşam 18:45
Yatsı 20:04

Gelişmelerden Haberdar Olun

@