“Korku siyasetine tamah etmeyeceğiz”

DEVA Partisi İl Başkanı Orhan Vargeloğlu, zor bir dönemde Ali Babacan önderliğinde başlatılan DEVA siyasi hareketinin bir umut olduğunu belirterek, “Hepiniz çok iyi bilirsiniz ki, bir ülkede sorunlar ve kaygılar karşısında bir şey yapılmaz, susulur, sadece izlenilirse olacaklardan herkes sorumlu olur vebal altında kalır. Biz de, kötü gidişata karşı susmadık ve susamazdık. Karar verdik, arkadaşlarımızla DEVA partimizin yönetiminde yer aldık. Kadrolarımız sizin gibi arkadaşlarımızın katılımı ile her geçen gün büyüdük büyüyeceğiz” dedi.

Güncel 07.09.2020, 20:14
231
“Korku siyasetine tamah etmeyeceğiz”

Ülkede her geçen gün sorunların arttığını, yönetime karşı güven sarsıldığını, ehliyet ve liyakata değer verilmediğini kaydeden Vargeloğlu, “Temel hak ve hürriyetleri yok sayılarak demokrasi ve özgürlük alanları kısıtlanıyor” ifadelerini kullandı.

Denge ve denetimin yok olduğunu ve güçler ayrılığından söz edilemediğini belirten Vargeloğlu, açıklamasına şu şekilde devam etti:

“Ülkemiz, tutarsız, şeffaflıktan uzak, güven vermeyen ve istikrarı sağlayamayan bir ekonomi yönetimi ile kötü yönetiliyor.

Eğitim sistemi tamamen bozulmuş, 18 yılda 18 kez sistem değişimine uğruyor.

Ülkemiz, içine kapatılmış, yakın coğrafyada sözü tükenmiş, dünyada itibarsız ve yalnız bir ülkeye dönüşmüş dönüşüyor.

Kimlik ve bölge siyaseti yapmayacağız. Kutsallarımızı siyasete alet etmeyeceğiz. Sorunlarımızı daha fazla demokrasiyle çözeceğiz.

Partimiz, fedakârca çalışmalar sayesinde koronavirüs salgınına rağmen ülkemizin tamamında örgütlenmemizi tamamlamak üzeredir. İl teşkilatlarımız, genel seçimlere katılım şartını karşılamak üzere de kongrelerimizi yapmaktadır…

Her türlü engele rağmen, inanç, azim ve kararlılıkla yürüttüğümüz ve yürüttüğünüz çalışmalardan dolayı hepinize gönülden teşekkür ediyorum.

Pandemi döneminde, kısıtlı imkânlarla, zamanla yarışarak yürüttüğümüz bu kongre sürecinden sonra inşallah alanlara ineceğiz. Yapacağımız toplantılarla halkımızın yanında olacağız. Gönül sofralarına oturup dertleriyle dertleneceğiz. Halkımızın her bir ferdine Deva Partimizi ve Türkiye hayalimizi anlatacağız.” (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
21°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 20 Eylül 2020
İmsak 04:54
Güneş 06:19
Öğle 12:39
İkindi 16:05
Akşam 18:48
Yatsı 20:08

Gelişmelerden Haberdar Olun

@