“Korkmayacağız, içimize kapanmayacağız”

Çorum Belediyesi tarafından Mardin Nusaybin'de görev yapan özel harekât polisleri ve terör mağdurlarına ulaştırılmak üzere hazırlanan 2 TIR ve 4 kamyondan oluşan yardım konvoyu dualarla uğurlandı.

Güncel 15.03.2016, 00:04 15.03.2016, 00:06
1404
“Korkmayacağız, içimize kapanmayacağız”

Hürriyet Meydanı'nda düzenlenen yardım konvoyunu uğurlama programına Çorum Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Müftü Dr. Ahmet Akın, AK Parti Çorum İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Yaşar Anaç, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.
Ankara'daki hain saldırıyı kınayarak konuşmasına başlayan Başkan Külcü, önceki yapılan saldırıyla bir kez daha milletin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine, ortak kader birliğine saldırıldığını söyledi.
Saldırının amacının Türkiye'yi şaşkın, ne yapacağını bilemez, korkak, tedirgin, içine kapanmış bir ülke haline getirerek, şaşkınlık ve tedirginliğinin içerisinde Türkiye'yi bu olayları tertip edenlerin ellerine, projelerine teslim olmuş bir ülke haline getirmek olduğuna dikkat çeken Başkan Külcü, "Dün ne yazık ki öyle bir Türkiye vardı. Kimsenin işine karışmayan, kimsenin etlisine, sütlüsüne karışmayan, 'kim ne yaparsa yapsın bana biçilen rol neyse, bana müsaade edilen alan neyse orada konuşurum. Orada yapacağım işi yaparım. Ondan sonrasına da karışmam' diyen bir Türkiye vardı. Bugün de ne yazık ki böyle bir Türkiye'nin hevesiyle yanıp tutuşan, yaşayan, planlar yapan ülkeler ve örgütler var. Ama Türkiye, o eski Türkiye değil. Türkiye bugün kendi ayakları üzerinde duran ve söylenmesi gereken söz neyse onu söyleyen bir ülke haline geldi. Üç kuruş borç verdikleri sonra emir verdikleri müstemleke valilerinin görev yaptığı bir ülke görüntüsünden bugün büyük devlet olduğunu hatırlayan, büyük millet olduğunu hatırlayan hamdolsun bir ülke haline geldi. Bundan rahatsız oluyorlar. Korkuyorlar. O şer odaklarının ürettikleri projelerin, hazırladıkları planların boşa çıkacağından korkuyorlar. Türkiye, bugün bu düzene çomak sokan bir Türkiye olmuştur" dedi.
Türkiye'nin içine kapanık, sesi soluğu kesilmiş, bir kümesin içerisindeki tavuk gibi dünyadan haberi olmayan bir ülke haline getirilmek istendiğine vurgu yapan Başkan Külcü, "Buna milletimiz dün müsaade etmedi bugün de müsaade etmeyecek. Bilsinler ki tuzak kuranların, plan yapanların, en hayırlısı ve en isabetli yapanı yüce Allah'tır. Onlar tuzak kurdular. Allah da tuzak kurdu. Onlar plan yaptılar. Yüce Allah da plan yaptı. Sonunda kimin dediği olacak, yüce yaradanın dediği olacak. Biz buna inanıyoruz ve millet olarak da, devletimizin arkasında durmaya devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.ÖZEL HAREKÂT POLİSLERİNE 2 TIR,
TERÖR MAĞDURLARINA 4 KAMYON YARDIM
Yardım malzemelerini hayır dualarla Güneydoğu bölgesine göndereceklerini söyleyen Külcü, "2 TIR'ı özel harekat polislerine gönderiyoruz. 4 kamyonumuzu ise evinden barkından olan, Güneydoğu'da yaşayan Kürt kardeşlerimize gönderiyoruz. Devletimizin hiçbir şeye ihtiyacı yok. Devletimiz onlara alınacak olanları, verilecek olanları kat kat fazlasıyla yapıyor. Biz kanlarını, canlarını ortaya koymuş, eşlerini, çocuklarını, analarını, babalarını gözü yaşlı evde bırakıp gidip orada bu vatan için çarpışan özel harekat polisi kardeşlerimize diyeceğiz ki 'siz orada, biz buradayız. Ama bilin ki bu milletin 78 milyonunun her birinin kalbi sizinle beraber atıyor. Bu hediyeleri onun için gönderdik' diyeceğiz. Özel harekat polisi ve askerimizin yanında dimdik duran, evinden, barkından, yuvasından, evladından olmuş ama devletinin yanında duran Kürt kardeşlerimize de diyoruz ki siz orada bunu göze aldınız ya bu vatanın birliği, dirliği için beraber yürüyorsunuz ya bu ülkenin her insanın kalbi sizinle beraber atıyor demek için onlara da 4 kamyonluk hediye paketi hazırladık" ifadelerini kaydetti.
Müftü Dr. Ahmet Akın'ın yaptığı duanın ardından yardım konvoyu yola çıktı.
(İHA)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 12 Ağustos 2020
İmsak 04:04
Güneş 05:41
Öğle 12:50
İkindi 16:40
Akşam 19:50
Yatsı 21:20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@