28 Şubat 2014 Cuma 23:49
Konut sahiplerine ‘kira geliri” uyarısı
25. Vergi Haftası etkinlikleri çerçevesinde kurum olarak yaptıkları ziyaret ve çalışmalar hakkında bilgiler veren Özbay, toplumda vergi hukukunda demokrasilerde temayüz etmiş, öne çıkmış değerlerinin Gelir İdaresi’nin temel değerleri olduğunu söyledi.

Gelir İdaresi’nin misyonu hakkında dinleyicileri aydınlatan Özbay, adaletli, çözüm odaklı, esnek, etkin, güvenilir bir yaklaşımla katılımcı, saydam ve sorumluluk bilincine sahip tarafsızlık kavramlarını bünyesinde taşıyan bir kurum olduklarını dile getirdi.

Defterdar Özbay, kayıtlı ekonomiyi teşvik eden, mükellef haklarını gözeterek gönüllü uyumu sağlayan örnek bir idare olmayı da kendilerine vizyon edindiklerini ifade etti.

“Yıl içerisinde 3 bin 200 lira ve daha fazla gelir elde etmiş konut sahipleri gelirlerini beyan etmek zorunda. Vergi Dairesi’ne gelemeyecek durumda olan yaşlı ve sağlık sorunu bulunan gelir vergisi mükelleflerinin evlerine bizzat giderek hizmet veriyoruz” diyen Defterdar Özbay, kira gelirlerinin 500 liranın üzerinde olanların banka aracılığı ile gelirlerini belgelemeleri gerektiğini ve cezalı duruma düşmemek için daha dikkatli ve duyarlı olmaları gerektiğini kaydetti.
(Hacı ODABAŞ)
Son Güncelleme: 28.02.2014 23:49