“Koçhisar’la araziler sulanacak, çok tarım işçisine ihtiyaç olacak”

Alaca Belediye Başkanı Muhammet Eyvaz, ÇRT’deki söyleşinde Koçhisar Barajı’nı “en büyük medeniyet projesi” olarak nitelerken, Alaca’nın göç problemi yaşadığını, ancak son zamanlarda nüfus kaybının azaldığını, çok kıymetli Hüseyinova’nın Alaca’nın kaderini değiştireceğini söyledi.

Güncel 03.12.2014, 23:20 03.12.2014, 23:21
775
“Koçhisar’la araziler sulanacak, çok tarım işçisine ihtiyaç olacak”
Alaca Belediye Başkanı Muhammet Eyvaz, Çorum Radyo Televizyonu (ÇRT)’de yayınlanan ve Ayhan Aykanat’ın sunduğu “Yerel Gündem” programına konuk oldu.

Programda Alaca’nın sosyal ve ekonomik hedeflerini anlatan Başkan Eyvaz, işsizlikle ilgili yöneltilen soruya “Koçhisar en büyük medeniyet projesidir. Çorum’un en büyük tarım arazisine sahibiz ve Koçhisar Barajı ile birlikte tarım arazilerimiz sulanabilir hale gelecek. Ciddi oranda tarım işçisi ihtiyacımız var. Ancak vatandaşlarımızın büyük kısmı bu işi tercih etmiyor” diye yanıt verdi.

Nüfus ve göç problemine ilişkin sorulan soruya samimi cevaplar veren Belediye Başkanı Eyvaz, “Alaca’da göç problemi yaşıyoruz bu doğru. Ancak son zamanlarda bu azaldı. Köylerde göç kaybı yaşıyoruz ancak merkezde azaldı. Merkezde göç probleminin önlenmesinin en önemli sebebi de son dönemlerde yapılan yatırımlardır. Alaca’da kalan insanlar işsizlik sebebiyle göç ediyor. Göç problemini önlemek adına bizim yaptığımız projeler var. Bunlardan en önemlisi Koçhisar Barajı. Alaca’nın en büyük medeniyet projesi Koçhisar Barajı bitti. Hüseyinova çok kıymetli bir ovadır. Şu haliyle Alaca’da en büyük sulanabilir araziye sahibiz. Koçhisar barajından sonra sulanabilir arazilerin hepsini sulamış olacağız” dedi.

Alaca’da yeteri kadar sosyal alanlar olmadığı için bazı kamu görevlilerinin Çorum’a gidiş-geliş yaptığına da işaret eden Başkan Eyvaz, “Sosyal faaliyetleri arttırma adına Alaca’da yeni parklar yapıyoruz, yeni restoranlar açılmasına önayak oluyoruz. Sportif alanlar inşa ederek katkı sağlıyoruz. Yüksekokulun açılması için çaba harcadık. Alaca’da sosyal değişim yaşanmasını istiyoruz” ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 26 Eylül 2020
İmsak 05:01
Güneş 06:25
Öğle 12:37
İkindi 15:58
Akşam 18:38
Yatsı 19:57

Gelişmelerden Haberdar Olun

@