KOBİ Haftası kutlandı

KOBİ’leri yaygınlaştırma, girişimciliği destekleme ve gençleri girişimciliğe özendirmeyi amaçlayan Avrupa KOBİ haftası bu yıl da Çorum’da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Güncel 03.10.2014, 01:22 03.10.2014, 01:23
486
KOBİ Haftası kutlandı
KOBİ’leri yaygınlaştırma, girişimciliği destekleme ve gençleri girişimciliğe özendirmeyi amaçlayan Avrupa KOBİ haftası bu yıl da Çorum’da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Türkiye’nin dört yıl önce dahil olduğu ve aktif olarak katılım sağladığı KOBİ Haftası dolayısıyla, KOSGEB Çorum Merkez Hizmet Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde ‘KOBİ Tanıtım Günleri’ düzenlendi.

29 Eylül’de başlayan ve 4 Ekim’e kadar sürecek olan KOBİ haftası kapsamında Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Çorum Hitit Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi’nde tanıtım toplantıları yapıldı. İlk olarak Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılan tanıtım toplantısında, KOSGEB Uzmanı Gökhan Yürürer, KOSGEB ve KOBİ’ler hakkında bilgi verirken, girişimci Yasemin Mermer Sakallı ve Ayşe Erdemli de, işletmelerinde yaşadıkları zorlukları anlatıp tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

Günün ikinci etkinliğinde ise Çorum Hitit Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi’nde yapılan toplantıda; yeni nesilleri girişimciliğe özendirme ve farkındalıklarını artırma amacı ile KOSGEB uzmanları KOBİ’ler ve girişimcilik konularında açıklamalarda bulundu. Toplantıya konuşmacı olarak katılan girişimci Mustafa Başıbüyük ise, çalışan ve işveren olarak tecrübelerini gençlerle paylaşıp, onların geleceğine ışık tutmaya çalıştı.

Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Çorum Hitit Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi öğretmenleri, bu tür ziyaret ve toplantıların öğrencilerin çalışma hayatını biçimlendirmesi ve teori ile pratiğin bütünleştirmesi adına çok faydalı olduğunu belirttiler.
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 22 Eylül 2020
İmsak 04:56
Güneş 06:21
Öğle 12:38
İkindi 16:03
Akşam 18:45
Yatsı 20:04

Gelişmelerden Haberdar Olun

@