Kızılay, 15 Temmuz’da meydanlarda olacak

Kızılay, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”nde demokrasi nöbeti tutmak için meydanları dolduran vatandaşların yanında olacak. Ankara ve İstanbul başta olmak üzere demokrasi nöbetinin olduğu her noktada vatandaşlara ikramda bulunacak olan Kızılay, kan bağış kampanyası da düzenleyecek.

Güncel 08.07.2017, 00:14
872
Kızılay, 15 Temmuz’da meydanlarda olacak

15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe girişiminin hemen ardından Milli iradeye sahip çıkmak için sahaya inen Kızılay, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”nde de meydanlara iniyor. Kızılay ekipleri, Türkiye genelinde 249 Demokrasi Şehidini anmak ve aileleriyle dayanışma amacıyla meydanlarda demokrasi nöbeti tutanlara destek verecek.

Meydanlarda hem ikram hem de kan bağışı araçlarıyla yer alacak olan Kızılay, Ankara ve İstanbul başta olmak üzere demokrasi nöbetinin olduğu her noktada vatandaşlara su, sıcak çorba-çay, kumanya ve benzeri gıda malzemesi ikramında bulunacak. Ayrıca Kızılay, darbe gecesi şehit olan Kızılay Küçük Esat Şube Başkanı Serhat Önder’in hatırasını yaşatmak amacıyla çektiği “Korkma Oğlum” filminin galasını da gerçekleştirerek, Şehit Önder’in isminin verildiği Çocuk Koruma ve Sosyal Hizmetler Merkezi’ni de hizmete sokacak.

Ankara ve İstanbul’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı tüm programlarda yer alacak olan Kızılay Ekipleri, geçen yıl da 29 gün boyunca Türkiye genelinde demokrasi nöbetlerinde halkımızın yanında yer almıştı.

Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Türkiye’de demokrasi nöbeti tutulan bütün meydanlarda, caddelerde ve sokaklarda Kızılaycılar olarak faaliyet göstereceklerini belirterek şunları söyledi:

“Kızılay, yaşanan hain darbe girişimini ‘beşeri afet’ olarak görmektedir. Nasıl ki 150 yıldır doğal afetlerde milletimizin yanında yer alıyorsak ‘Beşeri afetlerde’ de milletimizin ve onun iradesinin yanındaki yerimizi aldık. Bu tür kalkışmalara karşı daha dirençli bir toplumun inşası için Kızılay olarak biz de üzerimize düşeni yapmak adına çalışmalara başlamış bulunuyoruz. Özellikle gençlerimizi milli iradeye saygı ve o iradeye yönelik bir hamle sırasında neler yapacakları konusunda eğitiyoruz. Kızılay, geçen yıl demokrasi nöbetinin tutulduğu bütün meydanlarda, cadde ve sokaklarda faaliyet gösterdi. Nöbetler sırasında uzman personelimiz ve yüzlerce gönüllümüzle birlikte nöbete destek olduk. Milli İradeye sahip çıkan halkımızla birlikte Kızılay ekiplerimiz hem nöbet tuttu hem de ikramlarıyla yer aldı. Aradan geçen zamanda da gerek şehit ailelerimizle gerekse gazilerimizle yan yana olduk, onlara her türlü desteği vermeye çalıştık. Yine bu 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde tüm ekiplerimizle meydanlarda olacağız.”

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 21 Eylül 2020
İmsak 04:55
Güneş 06:20
Öğle 12:38
İkindi 16:04
Akşam 18:47
Yatsı 20:06

Gelişmelerden Haberdar Olun

@