27 Şubat 2014 Perşembe 23:01
Kız Meslek Lisesi’ne övgü
Vali Sabri Başköy, “VI. Uluslararası Altın Kep Aşçılar” yarışmasında ilimizi temsil ederek Türkiye ikincisi olan Çorum Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencilerini ağırladı.

Kabul heyetinde; İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Okul Müdürü Elvan Güneş, öğretmenler Nuran Özkurşunlu, Sever Serim, Asuman Albayrak ve Sultan Örten ile öğrenciler Eda Özbey, Kübra Demirbaş, Gülizar Akdaş, Meliha Demir, Özlem Zor ve Güllü Atay da yer aldı.

Çorum Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Türkiye Aşçılar Federasyonu önderliğinde, Antalya Şefler Birliği Derneği ile ANFAŞ iş birliğinde düzenlenen yarışmada Meslek liseleri kategorisinde “karides” ve “çipura balığı” yemekleriyle ikinci olmuştu. Öğrenciler yarışmaya Yiyecek İçecek Hizmetleri Alan Bölüm Şefi Nuran Özkurşunlu, Sever Serim, Asuman Albayrak ve Sultan Örten ile birlikte hazırlandı.

Vali Başköy, ilimizin adını, yöresel ürünlerini ve damak tadını duyurdukları yarışmada Türkiye ikinciliği elde eden Çorum Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencilerini tebrik ederek başarılı çalışmalarının devamını diledi. Başköy, ayrıca öğrencilere hediye verdi.
(Volkan SINAYUÇ)
Son Güncelleme: 27.02.2014 23:01