“Kız çocuklarının eğitimi ülke açısından çok önemli”

Çorum Kadın Girişimciler (KGK) İcra Komitesi üyeleri Buharaevler Kız Meslek Lisesi öğrencilerine seslenerek “Kızlarımızın iş hayatına atılması, girişimci olması ve kendi ayakları üzerinde durması artık çok önemli. Bu yüzden kişisel ve mesleki gelişiminizi en iyi şekilde tamamlamanız gerekir” dedi.

Güncel 20.10.2014, 23:45 20.10.2014, 23:45
1112
“Kız çocuklarının eğitimi ülke açısından çok önemli”
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesindeki Çorum Kadın Girişimciler (KGK) İcra Komitesi üyeleri, Buharaevler Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri ile bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kariyer Günleri etkinliğinde bir araya geldi.

TOBB KGK Çorum İcra Komitesi Başkanı Yasemin Kepçeli, İcra Komitesi Üyesi Nilüfer Akın ve Ayşe Garipoğlu, KTML öğrencileri ile yaptıkları sohbette, eğitime ve kişisel gelişime son derece önem vermeleri gerektiği ve mutlaka kendilerine bir hedef koymaları gerektiği konusunda tecrübelerini paylaştı.

Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Kepçeli, öğrencilere iş hayatı içerisinde olan kadınların daha özverili olmaları gerektiğini, iş hayatının hem mutlu hem de zorlu bir süreç olduğunu belirtti.

Kadın Girişimler, eğitimin özellikle kız çocukları için daha önemli olduğunu vurgulayarak, “Gönül ister ki hepiniz üniversiteyi bitirin iyi yerlere gelin. Üniversite mezunu olun ama üniversite eğitimi alamayan kızlarımız için de farklı alternatifler var. Kızlarımızın iş hayatına atılması, girişimci olması ve kendi ayakları üzerinde durması artık çok önemli. Bu yüzden kişisel ve mesleki gelişiminizi en iyi şekilde tamamlamanız gerekir. İş hayatı içerisinde olan kadın girişimcilerin deneyim ve tecrübelerinden faydalanmanız bu bağlamda size faydalı olacaktır. Bizler, geleceğin sahipleri olan siz gençleri, hatta gelecek nesilleri yetiştirecek birer anne adayı olarak sizleri çok önemsiyoruz. Bu nedenle buradayız. Sizlerin eğitimini, bilinçlenmesini, bir sosyal sorumluluk olarak değerlendiriyoruz” diye konuştular.

Kadın Girişimciler, öğrencilere, kendilerine sunulan eğitim fırsatını çok iyi değerlendirmeleri gerektiğini, eğitim süreçlerinde kendilerini iyi bir şekilde geliştirmeleri durumunda, iş hayatında rahatlıkla yer alabileceklerini de söyledi.

Birer kadın girişimci olarak iş hayatına nasıl atıldıkları, ne gibi aşamalardan geçtikleri ve bugün nasıl bir noktaya geldiklerini, kendi hayatlarından somut örnekler vererek anlatan Kadın Girişimciler Kurulu yöneticileri, bu anlamda Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencilerine birer rol model oldu.

Sohbette öğrencilerin sorularını da yanıtlayan kurul üyeleri, kendilerini öğrencilerle buluşturmasından dolayı Okul Müdürü Sabriye Esen’e teşekkür etti.
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
29°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 28 Eylül 2020
İmsak 05:03
Güneş 06:27
Öğle 12:36
İkindi 15:56
Akşam 18:35
Yatsı 19:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@