“Kirli siyasete müsaade etmeyin”

CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, Kafkas Camisi yanında bulunan Seçim Koordinasyon merkezinde kendisini bekleyen vatandaşlarla bir araya geldi.

Güncel 17.03.2014, 22:18 17.03.2014, 22:19
485
“Kirli siyasete müsaade etmeyin”

CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, Kafkas Camisi yanında bulunan Seçim Koordinasyon merkezinde kendisini bekleyen vatandaşlarla bir araya geldi.

Seçime birkaç gün kala kirli siyaset yapılabileceğine değinen CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, bu konuda vatandaşları uyararak oyuna gelmemelerini istedi. Nuhut, “Şuanki bulunduğu konumu hiç hak etmeyen Çorum’u çok kısa bir sürede dünya kenti yapmak için bir kardeşiniz olarak Belediye Başkan Adayı oldum. Biz bunu Allah’ın izniyle yaparız. Çorum’da kaybolan bir güven eksikliği var. Ne yazık ki kimse kimseye güvenmiyor. Telefonda konuşmak istemiyor insanlar, dinleniyor olabiliriz aman yan yana gelelimde görüşelim diye insanlar tedirgin bir durumda. Bundan 40 yıl önde Bulgaristan ve Rusya’da olan babanın oğla, oğlunun babasına güven duymadığı ortamlar yaratılmak isteniyor. İnsanın bir özel yaşamı vardır. Özel yaşama da kimsenin girmemesi gerekiyor. Benim çok sevdiğim Çorum’da, Çorumlular arasında bir ayrıştırma yapılmış. Hakikaten bir ötekileştirme görüyorum. Sandığa kadar tamam, sandıktan sonra, seçim sonuçlarına bakacağız, şuraya veya buraya hizmet götürelim diyeceksiniz. Bunu kabul etmek mümkün değil. Seçim sandığından çıkan sonuçlara siyasetçiler katlanmak zorunda. Çünkü burası Belediye Başkanlığı TBMM değil. Burası insana hizmet götürmek zorunda olan bir kamu kurumudur. Benim ağzımdan şimdiye kadar belediye başkanını ve diğer adayları eleştiren sözleri kimse duymadı, duyamaz da. Ben sadece projelerimi anlatırım. Ben sadece ortaya ne koyabilirim onu anlatırım. Arkadaşların durumu mahkemelikse mahkemeleri ilgilendirir ve ahrette de Allah’a hesabını verir. Ben sadece yapacaklarımı anlatırım” dedi.

Türkiye siyaseti ile yerel siyasetin karıştırıldığını kaydeden Nuhut, konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Seçime dakikalar kala, ‘belediyeyi Alevilere mi teslim edeceksiniz’, ‘ezanları Türkçe mi okutturacaksınız’ diye kara propaganda hazırlığında olanlar varmış, biz öğrendik. Değerli kardeşlerim Çorum belediyesini teslim edeceğiniz kişi karşınızdaki Kenan Nuhut kardeşinizdir. Rozetimizi göreve geldiğimiz an çıkaracağız. Çorum Belediyesinde çalışanlar için bilinçli olarak suni bir rahatsızlık yaratmaya çalışıyorlar. Genel Müdürlük yaptığım dönemi çok iyi bilenler vardır. Ben 65 bin kişinin çalıştığı bir kurumun genel müdürlüğünü yaptım. Çorum Belediyesi’nde çalışan sayısı 2 bin ya da 3 bin kişiyi geçmez. O kurumda ben bir Allah’ın kulunu ekmeğinden etmem. Kimsenin ekmeğinden etmeye hakkımız yok, yoksa sizi ekmeğinizden ederler. Bizlerin sadece ekmek verme hakkı vardır. Kimse işten çıkmayacak sadece onların şartlarını daha nasıl iyileştiririz ona bakacağız. Yaptığımız projelerle gençlerimize onurlu iş sahaları açmayı amaçlıyoruz. Bizim başka bir hesabımız yok. Sizlere söz veriyorum. 31 Mart sabahından itibaren herkesin kendisine yer bulabileceği bir belediye olacak. Hepinizi 31 Mart sabahı Belediyeye bekliyorum, kapıları sonuna kadar sizlere ve halkına açılmış bir belediyede buluşmak dileğiyle.”
(ÇORUM HABER)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
19°
parçalı bulutlu
banner133
Namaz Vakti 01 Haziran 2020
İmsak 03:11
Güneş 05:05
Öğle 12:43
İkindi 16:41
Akşam 20:11
Yatsı 21:57
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@