“Kırankışla barajının yapımına başlanacak”

AK Parti Çorum Milletvekili Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu ve Parlementolararası Birlik Türk Grubu Üyesi Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Sungurlu’ya bağlı Kırankışla Barajı ile ilgili açıklamada bulundu.

Güncel 24.11.2016, 02:16
2598
“Kırankışla barajının yapımına başlanacak”

Sungurlu Kırankışla Barajı’nın yapımına en kısa sürede başlanacağını ifade eden Milletvekili Kurt, baraj inşaatı için çıkan pürüzlerin giderilerek hazırlanan projenin DSİ 5. Bölge Müdürlüğü tarafından onaylandığının müjdesini verdi.

1960’lı yıllarda planlanan projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Milletvekili Kurt, “Sungurlu ilçemizin güneydoğusunda yer alan Kırankışla Köyü, Budaközü deresinde 31.720 dekar arazinin sulanması ve yıllık 6.3 milyon metreküp içme suyu sağlanması adına 2 milyon metreküp gövde hacimli 35 metre yüksekliğe sahip 870 metre uzunluğunda olacaktır” diye konuştu.

Sungurlu (Kırankışlan) Barajı ile ilgili süreçleri yakından takip ettiğini kaydeden Kurt “Sungurlu Barajı için Kamu İhale Kurumuna yapılan itirazlar sonuçlanarak bu süreç tamamlanmış ve yüklenici firma tespiti yapılmıştır. Önümüzdeki günlerde firma ile sözleşme imzalanarak yapımına başlanacaktır. Sungurlu barajı Sungurlu İlçemize hayırlı olsun” dedi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
25°
az bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@