“Kınamak ve lanetlemekten daha fazlası yapılmalı”

MHP İl Başkanı Mehmet Akif Aras, ülkenin yeni bir yılın gelmesiyle umutlanırken, büyük bir terör saldırısıyla sarsıldığını ifade ederek, eli kanlı katillerin bu defa İstanbul Ortaköy’de bir eğlence mekanını hedef aldığını ve aralarında turistlerin de bulunduğu 39 kişiyi katlettiğini dile getirdi.

Güncel 02.01.2017, 23:03
491
“Kınamak ve lanetlemekten daha fazlası yapılmalı”

Milletin, peş peşe gelen saldırılarla acısının büyüdüğünü ve öfkesinin kabardığını anlatan Aras, milli birliğin imha edilmek istendiğini belirtti.

Bir kez daha Türk milletinin infaz ve ihanet kıskacına alınmak istendiğini anlatan Mehmet Akif Aras, 2017’de de terörizmin cinayetlerinin durmayacağını, artık eski ezberlerde ve denenmiş yollarda ısrar etmenin anlamsız olduğunu vurguladı. Artık teröre karşı kınama ve lanetleme yarışından daha fazlasının yapılması gerektiğini söyleyen Aras, “Türkiye’nin varlığı için ortak akıl, milli birlik şuuru şarttır, tarihi önemdedir.

Aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar alınamaz. Klasik tedbir ve güvenlik politikalarının yanında teröre tam saha pres ve baskı kurulmalıdır.

Terörle mücadele partiler ve ideolojiler üstü bir konudur. Teröristleri nerede iseler arayıp bulup yok etmeliyiz.

Terör örgütlerinin yalnızca ülkemizde değil, doğup palazlandığı yerlerde de imha etmeli, kökünü kazımalıyız.

Düşmana karşı ayağa kalkmak, tüm vatan sathını korumaya almak yalnızca iktidarın değil, hepimizin manevi sorumluluğu altındadır” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin, Türkiye’nin adeta bir savaş cephesinde olduğunu gördüğünü ve sonuna kadar devletiyle beraber, milletiyle yan yana olacağını belirten Aras, “Yıkılmayacağız, yenilmeyeceğiz. Terörist eylemlerle sabrımızı zorluyorlar, ancak aramızda nifak çukuru açmayı başaramayacaklar. Aziz milletimiz sapasağlam, mührü sökülmemiş beşeri bir hazinedir, yağmalanamayacak, dağıtılamayacaktır. Pekişen kardeşliğimizle, güçlenen azmimizle, kuvvetlenen irademizle hainlere fırsat vermeyeceğiz.

Türkiye Cumhuriyeti bütündür, en büyük mevzidir, düşmeyecek, düşürülmeyecektir” dedi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
23°
açık
banner303
Namaz Vakti 07 Ağustos 2020
İmsak 03:56
Güneş 05:36
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:56
Yatsı 21:29

Gelişmelerden Haberdar Olun

@