11 Mart 2014 Salı 23:00
Kılıçdaroğlu: “Haramilerin iktidarını yıkıp, halkın iktidarını kuracağız”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, haramilerin iktidarını yıkıp, halkın iktidarını kuracaklarını söyledi.

Kılıçadoğru, “85 milyar avro eğer aile sigortası olsaydı, 85 milyar avroyla 30 yıl para öderdi 30 yıl. Atanamayan öğretmen kalmazdı, 25 yıl maaş öderdi. İşsizlere asgari ücret üzerinden 25 yıl para ödenirdi. Şimdi kalkmış din, iman edebiyatı yapıyor. Hala kalmış milletin karşısına çıkıyor ve oy istiyor. Merak ediyorum bu adamın ar damarı var mı yok mu diye? Utanma duygusu yok bunlarda. Utanma duygusu insana özgüdür. İnsan utanır, yanlış bir şey yaptığı zaman. Ama bunlar utanmıyorlar bile. Bunlara dersi siz vereceksiniz. Hep beraber ayın 30'unda sandığa gideceğiz, haramilerin iktidarını yıkıp halkın iktidarını kuracağız”şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu, Abide Kavşağı'nda partisinin düzenlediği mitingde konuştu.En büyük güvencesinin halk olduğunu, kimliği, inancı ne olursa olsun haktan yana olan bütün Türkiye'yi kucakladığını ifade eden Kılıçdaroğlu, "Bizim arkamızda sermaye yok, bizim arkamızda şunlar, bunlar yok. Tek güvencemiz var o da halktır" diye konuştu.

“HİZMETİ KENDİ AİLESİNE YAPTI"
Dünyanın en pahalı mazotunun litresinin 5 liradan Türkiye'de satıldığını, hayvancılığın öldüğünü belirten Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“2 yıl önce gelip deseydim, ‘Yakında bu ülke saman ithal edecek', diyecektiniz ki ‘Bu genel başkan amma da uçtu’. Saman ithal ettiler, gördük. O nedenle söylüyorum; bunlar devleti yönetemezler. Bunlar devleti soymak için yönetiyorlar. Mazlumun hakkını yemek için yönetiyorlar. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yemek için yönetiyorlar. ‘Önce hizmet’ diyor. Sen kendine, ailene hizmeti yaptın bakanlar da çocuklarına hizmeti yaptılar. Soyulan halk oldu. Sizi mazotu 5 liraya satarak soyuyorlar. Gürcistan iki adım ötede, komşuyuz. Gürcistan'da da petrol yok. Ama orada mazotun litresi 2 lira, bizde 5 lira. Neden, Gürcistan'da başçalan yok,Türkiye'de başçalan var. Sebep bu.”“HEPSİNİ YÜCE DİVAN'A GÖNDERECEĞİM”
Yolsuzluğun boyutunun 85 milyar avro, yani 247 milyar lira olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Başçalan bu nedenle telaşlanıyor. Polisleri, emniyet amirlerini değiştirdiler. Kendi uçağını gönderip özel vali getirtti İstanbul'a. Hakimleri değiştirdiler, yönetmeliği, kanunu değiştirdiler. Çorumlulara, Türkiye'ye sözüm; ne yaparlarsa yapsınlar bu yolsuzluk yapanlardan hesabını soracağım, gün gelecek görecesiniz hepsini Yüce Divan'a göndereceğim” dedi.

“KADININ BANKA HESABINA ASGARİ ÜCRET KADAR PARA YATIRACAĞIZ”
Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'la artık karşı karşıya gelmeyeceğini tekrar dile getirerek, “17 Aralık’tan sonra gelip yalvarsa, elimi öpse, ne derse dersin asla onunla televizyonlara çıkmayacağım. Yancıdan, hırsızdan başbakan, hem hırsız hem yalancıdan hiç başbakan olmaz” ifadelerini kullandı. CHP iktidarında ilk 4 ayda Siyasi Ahlak Yasası ve Aile Sigortası Kanunu'nu çıkaracakları vaadinde bulunan Kılıçdaroğlu, “Asgari ücretin altında geliri olan ve ya hiç geliri olmayan her ailede kadının banka hesabına asgari ücret kadar para yatıracağız, onu namerde muhtaç etmeyeceğiz. Gidecek parasını alacak oradan” dedi.“UTANMIYORLAR BİLE”
Kılıçdaroğlu kendisine ‘paranın kaynağını nereden bulacaksın' diye sorduklarını da ifade ederken, "Az önce söyledim, 85 milyar avro eğer aile sigortası olsaydı, 85 milyar avroyla 30 yıl para öderdi 30 yıl. Atanamayan öğretmen kalmazdı, 25 yıl maaş öderdi. İşsizlere asgari ücret üzerinden 25 yıl para ödenirdi. Şimdi kalkmış din, iman edebiyatı yapıyor. Hala kalmış milletin karşısına çıkıyor ve oy istiyor. Merak ediyorum bu adamın ar damarı var mı yok mu diye? Utanma duygusu yok bunlarda. Utanma duygusu insana özgüdür. İnsan utanır, yanlış bir şey yaptığı zaman. Ama bunlar utanmıyorlar bile. Bunlara dersi siz vereceksiniz. Hep beraber ayın 30'unda sandığa gideceğiz, haramilerin iktidarını yıkıp halkın iktidarını kuracağız”şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan'ın yaptığı Rabia işaretini hatırlatan Kılıçdaroğlu, “Türkiye'deki dertleri bitmiş Mısır'la uğraşıyor. Türkiye'deki işsizlik sorununu bitirmiş, çatışmayı bitirmiş kalkmış Suriye'yle uğraşıyor. Sen kendi ülkenin dertleriyle uğraş. Allah büyük, bu işaret şimdi ne anlama geliyor, 4 bakan bir başçalan” dedi.

Kılıçdaroğlu konuşmasına ezan nedeniyle ara verirken, bu sırada meydandan “Hırsız Tayyip”, "Her yer Taksim her yer direniş” sloganları yükseldi.“RABBİM SÖYLETİYOR”
Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın seçim meydanlarında kendisine “ağza alınmayacak küfürler ettiğini” ifade ederken "Onun terbiyesi odur. Rahmeti babam derdi ki; ‘oğlum sen doğru dur, yalan yapan, yanlış yapan belasını bulur' derdi. Allah'tan da belasını buluyor, ne diyeyim ben başka” dedi. Başbakan'ın Eskişehir konuşmasında yaptığı gafa işaret eden Kılıçdaroğlu, “Diyorum ya, Allah büyüktür, Allah'ın tuzağı vardır. Geçen gün konuşurken öyle güzel bir şey yaptı ki; diyor ki bana ‘Sen benim evlatlarıma helal lokla yedirmediğim halde haramdan bahsedecek kalitede değilsin' diyor. Ben de aynı söylüyorum zaten, sen çocuklarına helal yedirmiyorsun, ben de söylüyorum, sen de söylüyorsun. Kim söyletiyor, rabbim söyletiyor rabbim" diye konuştu.(Taner ŞİMŞEK)

Son Güncelleme: 11.03.2014 23:04