20 Mart 2014 Perşembe 22:15
KESK, Nevruz’u yarın kutlayacak

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Çorum Şubeler Platformu, nevruz bayramını yarın kutlayacak. KESK tarafından yapılan açıklamaya göre, nevruz bayramı yarın saat 13.00’de Âşık Mahsuni Şerif Parkı’nda kutlanacak.

KESK tarafından yapılan açıklamada şunlar denildi:

“Dünyada ve ülkemizde barışa en çok ihtiyaç duyulan bu dönemde savaşa karşı barışın, şovenizme karşı halkların kardeşliğinin, baskılara karşı demokrasi ve özgürlüğün ifadesi olan, Nevroz ilimizde de çeşitli etkinliklerle kutlanacaktır.

Yıllardır emperyalist güçlerin yayılmacı politikalarını uygulama alanı olan Türkiye, Ortadoğu, Kafkasya halklarının karşı karşıya olduğu iç karışıklık, çatışma ve savaş ortamının sona erdirilmesi ve yıllardır savaş uygulamalarının yapıldığı bu topraklarda artık barış tohumlarının yeşermesini, halklar arasındaki kardeşlik duygularının güçlenmesini talep ediyoruz.

Binlerce yıllık köklü tarihi ve kültürel değerleriyle Anadolu ve Mezopotamya topraklarında yaşayan bütün halklar için barış ve kardeşlik tutumunda ısrar edilmesi, bu topraklarda yaşayan halklara verilecek en büyük hediye olacaktır.

Eşit, özgür, demokratik Türkiye ve insanca yaşam mücadelemizin ilerleyebilmesi, ırkçı hezeyanlara kapılarak içeride ve dışarıda savaş çığlıkları atmakla değil, emekçiler arasındaki birlik ve halklar arasındaki kardeşlik duygularının güçlenmesi ile mümkündür.

2014 Nevroz’unun savaşlar karşısında barışın, halklar arasında yaratılmak istenen düşmanlık duyguları karşısında eşitliğin ve kardeşliğin hâkim olduğu, demokratik Türkiye mücadelesine dayanak olmasını diliyoruz.

Bu sene bizlerde Eğitim Sen ve KESK olarak; “Zulme, Zorbalığa, Yolsuzluğa Karşı Eşitlik, Özgürlük, Barış ve Adalet” temasıyla katılacağız. Çorum’da Nevroz bu yılda 22 Mart Cumartesi günü saat 13.00’de Mahsuni Şerif Parkında kutlanacaktır. Tüm halkımızı Nevroz’a katılmaya davet ediyoruz.”
(ÇORUM HABER)

Son Güncelleme: 20.03.2014 22:52