Kenan Nuhut: “Oy uğruna insanları ayrıştırmayın”

CHP Çorum Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, yapılan tüm anketlerde CHP’nin açık ara önde olduğunu ve bu gerçeği gören AKP’nin önceki seçimlerde olduğu gibi bu seçim döneminde de “AKP’ye oy vermezseniz belediye CHP’ye gidecek’ diyerek oy devşirmeye kalkışabileceği uyarısında bulunarak, Çorum halkından bu tip ucuz ve bölücü siyasi anlayışa prim vermemelerini istedi.

Güncel 12.03.2014, 22:14 12.03.2014, 22:17
642
Kenan Nuhut: “Oy uğruna insanları ayrıştırmayın”

CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, seçimin CHP tarafından göğüslendiğini ifade ederek, “Kamuoyu yoklamalarında çok üstte çıkmaktayız” dedi.

Mevcut belediye yönetiminin ve AKP’nin son hafta içerisinde farklı bir çalışmaya gireceğini söyleyen Nuhut, ‘Belediye’yi şuraya mı teslim edeceksiniz?’ şeklinde vatandaşlara baskı yapıldığını ifade ederek, “Merak etmesinler, Belediye’yi ahlaklı, şeffaf bir ekibe bırakacaklar. Oya tahvil etmek adına, tribüne oynamak adına insanları ayrıştırmanın hiçbir anlamı yok. Biz biriz, beraberiz. Bizi kimse bölemez. 31 Mart sabahı Çorum, bir dünya kenti olarak yoluna devam edecek” dedi.

Anitta Otel’de düzenlenen proje tanıtım toplantısında konuşan Nuhut, “Benden yerel yönetimde güveni ve şeffaflığı bekleyin. 31 Mart’tan sonra kapıları tüm Çorumlulara açık olan bir belediye bekleyin” ifadelerini kullandı.

Nuhut, konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Çorum artık kararını verdi. Bu nedenle pankart astığımız binaların sahiplerine baskı yapılıyor. Belediye ekipleri, gençler tarafından asılan afişleri topluyor. Belli ki Muzaffer Külcü yenilgiyi kabul etmiş ve bizim iki posterimizden bile korkar olmuş.

Bu güzel Çorum’da hemşehrilerimiz bir ayrımcılık, ötekileştirme gibi duygu seline kapılmışlar. Çorum’un bu tarafı, şu tarafı demek benim kanıma dokunuyor. Burada sosyal barışı tesis etmemiz lazım. İnancı, siyasi düşüncesi ne olursa olsun insana insan gibi davranılması gerekiyor.

Dün burada bir miting yapıldı. Bana gelen rakamlara göre 30 bin kişi vardı. Oradaki insan profiline baktığımızda her görüşten insan vardı. Sadece sosyal demokrat yoktu. Sağ partilere oy verenler de, Saadet Partililer de, MHP’liler de vardı. Sporcu kimliğimin bu şehirdeki bütünleşmeyi sağladığını gördüm. Bu bizim geleceğimizin bir işaretidir.

Hangi mahalleye, hangi sanayiye gittiysem insanlar bana birçok konuda yakındı. Aşağı Sanayi esnafının hakkı göz ardı edilmiş. İnsanın olduğu yerde belediyecilikten söz edilir. Belediye önce insanın hakkını korur. Aynı sorunlar Gülabibey’de de, Nadık’ta da yaşanıyor. Çorum’da imar konusunda çok keyfi davranıldığını gördüm. Aynı parselin yanına 2 kat, diğerine ise 3 kat verilebiliyor.

Çimento Fabrikası Çorum’u kirletiyor. Fabrikanın yetkilileri ile de görüştük. Masaya oturup, yerini değiştirmek üzere yoğun bir tempo içerisine gireceğiz. Çorum’u bu kötü atmosferden kurtaracağız.

Sanat ve kültür konusunda Çorum’da yetişmiş çok sayıda önemli değerimiz var. Müzik, bale, tiyatro gibi sanat dallarında faaliyetler yapılabilmesi için merkezler açacağız.

Üreticiler ürünlerini getiriyor. Ancak pazaryerlerinde soğuk hava deposu olmadığı için ürünler ellerinde kalıyor. Pazaryerlerinde mutlaka soğuk hava depoları olacak. Ayrıca pazaryerlerinin tamamının üzerine kapalı olacak.Çorum’un çok fazla tarihi eseri yok ancak olanın da korunmadığını görüyoruz. 31 Mart’tan sonra tarihi yapılarımız restore edilecek ve turizme kazandırılacak. Halkımızla el ele burayı Safranbolu yapmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.

Suya 5 yılda yüzde 110 zam yapıldı. Halkımız bundan ciddi anlamda muzdarip. Suda yüzde 50 indirime gideceğiz.

Bizim hakkımızda çeşitli dedikodular üretilmeye başlanmış bile. Hiç kimse merak etmesin. Ramazan ve Muharrem aylarında hep birlikte iftar çadırlarında olacağız. Bu geleneği devam ettireceğiz.

Dr. Turhan Kılıççıoğlu’nun emanet ettiği ‘temiz Çorum’ geleneği bizimle birlikte devam edecek. Bizim dönemimizde Çorum bir spor kenti olacak.

Kentte alternatif caddelere ihtiyacımız var. Şehir Gazi Caddesi’nde tıkanmış durumda. Buraya hemşehrilerimiz “mecburiyet caddesi” diyor. Alternatif cadde çalışmamız var. Gazi Caddesi tek yönlü olacak ve Çimento Fabrikası’ndan OSB’ye kadar raylı sistem döşenecek. Tüm bunların kaynağı var.

‘Kenan Nuhut’un başkan olması halinde personel işinden olacak’ şeklinde bir dedikodu var. Genel Müdürlük yaptığım dönemde bir kişinin bile görev yerini değiştirmedim. Benim için en önemli kriter, vatanını, milletini ve bayrağını seviyor olması ve işinin uzmanı olmasıdır. Onun dışında hiç kimsenin siyasi düşüncesi beni ilgilendirmez.

Çorum, yaşanabilir kentler listesinde 51’inci sırada. Benim buna gönlüm tahammül etmiyor. Bugüne kadar ağzımızdan çıkanı kanun bildik. Tüm vaatlerimizi 31 Mart’tan sonra hayata geçireceğiz ve Çorum’u yaşanabilir kentler listesinde daha üst sıralara taşıyacağız.

Kültür Sitesi gerçekten bir ucubeydi. Yıkılmasına sevindim. Ancak şuan oraya ne yapıldığı belli değil. İl Özel İdaresi’nden orayı devralırken ‘otopark yapılması şartı’ ile alıyorsun. İşe başladığında ise bu şartı yok sayıyorsun. Sen orada otopark yapmıyorsun, tutuyorsun diğer tarafında ‘otopark yapacağım’ diyorsun. 2. altın beş yıl derken aslında orada bronz bile yok.

“ÇORUM’UN KUZEYDEN NEFES ALAN YERİNE BİNA YAPILAMAZ”
CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, Dr. Turhan Kılıççıoğlu Stadyumu’nun yerine “Kadeş Park” yapacaklarını belirterek, bu şekilde Çorum’a büyük bir yeşil alan kazandırılacağını söyledi.

Stadın yerinin 58 dönüm olduğunu ifade eden Nuhut, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün oraya bina yapacağını dile getirerek, “Çorum’un kuzeyden nefes aldığı tek nokta. Buraya bina yaparsanız Çorum’a yazık etmiş olursunuz” dedi.
(Taner ŞİMŞEK)


Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 04 Ağustos 2020
İmsak 03:52
Güneş 05:33
Öğle 12:51
İkindi 16:44
Akşam 19:59
Yatsı 21:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@