05 Mart 2014 Çarşamba 23:27
Kenan Nuhut: “Halkın teveccühü sorumluluklarımızı arttırıyor”
CHP, 30 Mart yerel seçimleri kapsamında HİTİTSİAD Başkanı Ahmet Benli’yi ziyaret etti.

Benli Yem Fabrikası’nda gerçekleştirilen ziyarete CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, CHP İl Başkanı Cengiz Atlas, CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Rıza Suludere, CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, Belediye Meclis Üyesi adayları ve İl Genel Meclis Üyesi adayları katıldı.

CHP’lilerin ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren HİTİTSİAD Başkanı Ahmet Benli, CHP heyetine seçimlerde başarılar diledi. Benli, “Türkiye’de olan bitene üzülüyoruz. Burada yaşıyorsak, insanların görüşü ne olursa olsun her türlü hizmeti hak ediyor. Şu konjöktürde olan bitenleri hayretle karşılaşıyoruz. Fazla artış, fazla değer insanı şımartıp yoldan çıkarıyor. Ülkeye güzel şeylerde yapıldı, biz onu inkâr etmiyoruz. Ülkeye güzel yol yapıldı diye de yolsuzluk yapmanın bir anlamı yok. CHP başörtüsü olayına verdiği destekle takdir toplayıp puanını artırdı. Kimse kimsenin, eteğiyle, başörtüsüyle ilgilenmiyor. Birileri bunu kullanıyordu. CHP bunun kullanılmasını önledi. Bizler bu ülkede oynanan oyunları çok iyi biliyoruz” dedi.

CHP İl Başkanı Cengiz Atlas, tarihe bakıldığında diktatörlerin tarih boyunca hiçbir zaman kazanmadığını vurgulayarak, despotça davranıp halka rağmen kararlar alanların, şahça ve padişahça davranışlarının hiçbir zaman kazanamadığını dile getirdi. Ortadoğu’da yaşananların buna en güzel örnek olduğunu ifade eden Atlas, diktatörlerin kısa vadede kazanmış gibi göründüklerini ancak uzun vadede kaybedenler olduğunu söyledi. Atlas, “Umut ediyoruz ki, ülkemiz Ortadoğu gibi olmadan bunu sandıkta gerçekleştirebilelim” dedi.

CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse ise, CHP’nin yeni bir konseptle seçime girdiğini dile getirerek, CHP’nin merkez sağa doğru yaklaştığını ve vatandaşların çoğunluğunun bunun farkında olduğunu ve Türkiye’nin tamamını kucaklamak hedefiyle yola devam ettiklerini söyledi. Türkiye’de şuan ki görünen gidişatta tek alternatifin CHP olduğunu belirten Köse, CHP’nin yaptığı atılımlarıyla, taahhütleriyle, adaylarıyla, söylemleriyle tek alternatif olduğunu kanıtladığını dile getirdi.

CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut ise, kendisini kabul eden HİTİTSİAD Başkanı Ahmet Benli’ye teşekkür ederek sözlerine başladı. İnsanları birleştirici, buluşturan bir politika izleyeceklerini dile getirerek, iş adamlarının da Çorum’a sağladığı katkıyı bildiklerini, takip ve takdir ettiklerini ifade etti. 30 Mart tarihinde halkın kendisine teveccüh göstermesi halinde önce ahlaka dayalı, şeffaf ve modern bir belediyecilik anlayışıyla Çorum’u yönetmeye çalışacaklarını söyleyen Kenan Nuhut, insanların ayrıştırılmadığı, kibrin olmadığı bir yönetim sergileyeceklerini dile getirdi.

Ömrünün devlete hizmetle geçtiğini söyleyen Nuhut, geçmişinde en ufak bir şaibe olmadığını söyleyerek, gelecekte de hiç kimsenin kendisini yolsuzluğun içerisinde göremeyeceğini belirtti. Çorum’un kendilerine büyük bir teveccüh gösterdiğini söyleyen Kenan Nuhut, bu teveccühün yüklerini ve sorumluluklarını daha da arttırdığını ifade etti. STK’ların vicdanların kabul etmediği hiçbir projenin altında ne kendisinin ne de takım arkadaşlarının imzasının olmayacağının sözünü veren Kenan Nuhut, Çorum’un kazanması için çalıştıklarını dile getirerek “Allah utandırmasın. Allah muvaffak eder inşallah” dedi.
(ÇORUM HABER)
Son Güncelleme: 05.03.2014 23:27